Łazienka to ważny, ale często niedoceniany pokój, w którym dbamy o nasze ciało, przygotowujemy się do wyjść i relaksujemy się po całym dniu spędzonym w pracy. Odpowiednia organizacja pomieszczenia kąpielowego nie jest łatwa. Stołek pod prysznic, dobrze oświetlone lustro i co jeszcze warto mieć?

Jak stworzyć wygodną i atrakcyjną łazienkę?

W trakcie aranżacji łazienki należy zwrócić szczególną uwagę na oświetlenie. Oprócz głównym lamp ważne są również dodatki, które oświetlają wybrane miejsca. Precyzując chodzi o lustro z zamontowanymi ledami. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które ułatwia wykonywanie makijażu, golenie oraz zabiegi pielęgnacyjne na twarz. Dobrze dobrane lustro ułatwia podziwianie efektów bez względu na porę dnia. Efekt jest zaskakujący, dlatego to jedno z rozwiązań, którego nie może zabraknąć w żadnej łazience.

Stołek pod prysznic to numer dwa. Przydaje się nie tylko osobom starszym czy niepełnosprawnym, gdyż ułatwia życie każdemu domownikowi. Stołek pod prysznic ułatwia golenie nóg czy dbanie higienę stóp, a nawet przydaje się, kiedy z prysznica korzystają najmłodsi domownicy. Rodzice nie mają już dłużej problemu z umycie niesfornego malca, gdyż mogą go posadzić na stołku, który nie zajmuje dużo miejsca, a prezentuje się bardzo atrakcyjnie.

Czego nie może zabraknąć w łazience?

W łazience nie może zabraknąć ogrzewanych kafelek. Wiążą się one z szeregiem korzyści. Przede wszystkim zapewniają komfort po wyjściu z wanny czy spod prysznica, co przekłada się również na uniknięcie chorób (szczególnie w sezonie zimowym). Podgrzewane płytki w łazience sprawią, że pomieszczenie kąpielowe będzie ulubionym pokojem wszystkich domowników.

Jeśli w łazience zmieści się wanna, warto postarać się o model z drzwiczkami. To rozwiązanie na lata. Przyda się szczególnie dobrze osobom, które mają trudności ze wstawaniem albo są osłabieni na skutek różnorodnych chorób. Wanny są przydatne po kontuzjach i przy ograniczonej sprawności ruchowej.

W łazience kończymy swój dzień. W trakcie mycia zębów czy wykonywania innych czynności pielęgnacyjnych najczęściej wymieniamy w myślach rzeczy do zrobienia. Aby niczego nie przeoczyć, trzeba zadbać o tablicę informacyjną na wodoodporne markery. To ciekawy i oryginalny, ale jakże pomocny dodatek.