Organizacja konferencji czy szkoleń firmowych wymaga wiele czasu. Wybranie miejsca, przygotowanie atrakcji około konferencyjnych i zapewnienie odpowiedniego menu nie jest łatwe. Dlatego warto skorzystać z firm zewnętrznych, które pomogą zorganizować imprezę firmową, oferując, chociażby specjalny catering konferencyjny. Co zrobić, aby konferencja zapadła w pamięci uczestników na długo?

Wykorzystanie nowoczesnych technologii

Interaktywne quizy czy wirtualna rzeczywistość to doskonały pomysł na urozmaicenie każdej konferencji lub imprezy firmowej. Odpowiednio dobrane gry oraz aplikacje idealnie mogą wpasować się w tematykę wydarzenia, dzięki czemu będzie ono stanowiło spójną całość. Wykorzystanie nowoczesnych technologii pomoże także utrzymać uwagę odbiorców na wysokim poziomie – można z niej skorzystać nie tylko w części rozrywkowej, ale także podczas części głównej.

Uniwersalny catering konferencyjny

Catering konferencyjny sprawdzi się podczas każdego firmowego wydarzenia. Niezależnie czy będzie to impreza integracyjna tylko dla pracowników, czy duża konferencja biznesowa. Ze względu na ilość firm dostępnych na rynku, oferujących catering konferencyjny nie trudno znaleźć opcję odpowiednią dla swoich upodobań. W zależności od preferencji i charakteru eventu wybierać można między mniejszymi zestawami dedykowanymi na przerwy kawowe lub między większymi i rozbudowanymi opcjami w formie bufetu.

Specjalistyczne pokazy tematyczne

W zależności od tematyki imprezy warto postawić na skorzystanie z pokazów przygotowywanych przez specjalistów. W formalnych wydarzeniach lepiej sprawdzą się bardziej stonowane atrakcje jak pokazy świetlne, czy muzyczne. W przypadku organizowania imprezy firmowej bez obaw skorzystać można z pokazów barmańskich, podczas których niejednokrotnie uczestnicy również mogą się czegoś nauczyć.

Degustacja win

Organizacja degustacji win prowadzonej przez wykwalifikowanego sommeliera to jedna z najbardziej nietuzinkowych atrakcji. Degustacja najczęściej idzie w parze z warsztatami, podczas który uczestnicy poznać mogą tajnik powstawania win czerwonych oraz białych. Takie wydarzenie z pewnością nie tylko zaskoczy wielu gości, ale także pozwoli urozmaicić imprezę.

Zorganizowanie loterii fantowej

Loteria fantowa będzie świetnym rozwiązaniem na zbudowanie pozytywnej atmosfery wokół wydarzenia. Jej organizacja sprawdzi się głównie w większym gronie pracowników i doskonale sprzyja integracji. Uprzednio przygotowane losy i nagrody rozdać można tuż po oficjalnej części imprezy, tym samym rozpoczynając nieformalną część spotkania.