Każdego roku na całym świecie odbywa się wiele seminariów i spotkań w celu analizy branży zasobów ludzkich. Firmy często zastanawiają się, jakie kroki powinny podjąć, aby ich biznes odniósł sukces. Jednak większość firm popełnia duże lub małe błędy kadrowe, które okazują się kosztowne dla ich działalności.

Rzućmy okiem na niektóre z największych błędów firmowych.

Nieprzestrzeganie przepisów prawa pracy

Utrzymanie firmy wymaga wykonania wielu zadań jednocześnie. Jednym z tych zadań jest pozostawanie świadomym nowych rządowych przepisów dotyczących zatrudnienia, a kto może nadzorować te zadania? Powstaje jednak pytanie, w jaki sposób wyjątkowo zapracowani przedsiębiorcy mogą nadzorować te przepisy? Zaangażowanie organizacji outsourcingowej HR do obsługi operacji HR może pomóc Ci zachować aktualność przepisów biznesowych, które mają wpływ na Twoją firmę.

Brak podręcznika pracownika

Każda firma, niezależnie od jej wielkości, powinna mieć podręcznik pracownika, który określa zasady obowiązujące w biurze. Niezależnie od możliwości, że jeszcze nigdy nie otrzymałeś ani jednej skargi od pracownika, możesz ją ostatecznie mieć, a odpowiednia polisa pracownicza może pomóc ci w rozwiązaniu każdego problemu, który się pojawi.

Brak przechowywania plików pracowników

Wiele organizacji popełnia ogromny błąd polegający na tym, że nie prowadzi odpowiedniej dokumentacji dotyczącej swojego pracownika, pochodzenia, wydajności, problemów i innych szczegółów związanych z miejscem pracy. Możesz zatrudnić firmę outsourcingową HR, która pomoże ci odpowiednio skonfigurować dokumentację pracownika.

Niewłaściwe zatrudnianie osób

Liczne decyzje biznesowe są podejmowane bez odpowiedniego planowania. Najlepszą praktyką jest skomponowanie zestawu opisu stanowiska, wymienienie wymaganych umiejętności, wybór właściwych źródeł rekrutacji, skomponowanie odpowiednich pytań na rozmowę kwalifikacyjną, zadanie każdemu kandydatowi podobnego zestawu pytań i stworzenie systemu finalizacji decyzji rekrutacyjnej. Zatrudnij firmę outsourcingową, która może pomóc Twojej organizacji stworzyć system zatrudniania, który będzie działał przez długi okres czasu.

Niedostarczenie odpowiedniego szkolenia

Organizacje mają wiele wydatków, ale szkolenie to inwestycja zapewniająca duże zyski. Nowi pracownicy mogą znacznie zyskać na procesie dołączania, który pomaga im zrozumieć swoją pracę, cele, kulturę firmy i gdzie szukać pomocy lub zasobów.

Brak rozwiązań HR

Jednym z głównych błędów popełnianych przez wiele firm jest brak rozwiązań HR dla ich działu HR. Rozwiązania HR oferują wiele korzyści i usprawniają cały proces zarządzania pracownikami. Rozwiązania HR mogą zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy dzięki najnowocześniejszym funkcjom.

Brak rejestrowania wydajności

Kolejny błąd HR, który popełnia wiele organizacji, może być dość kłopotliwy. Pracownik, który nie wie, dlaczego został usunięty z pracy, może pozwać Twoją firmę. W takim przypadku możesz potrzebować odpowiednich dokumentów, aby udowodnić, że nie podjąłeś dyskryminującej decyzji. Z tego powodu konieczne jest nagrywanie / dokumentowanie wyników pracowników.