Masz dość długiego schematu pielęgnacji? Coraz więcej kobiet rezygnuje z typowej rutyny i decyduje się na nieinwazyjne zabiegi kosmetyczne, starając się ograniczyć czas poświęcony na przygotowanie się każdego ranka.

Dla tych, którzy nie chcą poddawać się chirurgii inwazyjnej, dostępnych jest wiele stałych i półtrwałych nieinwazyjnych opcji. Te zabiegi mają niewiele lub wcale nie mają czasu na regenerację i zostały zaprojektowane, aby pomóc ci skrócić rogi w codziennej rutynie urody.
Ostatnie badanie wskazują, że kobiety spędzają godzinę dziennie robiąc fryzurę i makijaż, a to nie stanowi żadnego dodatkowego wyrywania, woskowania, golenia, fałszywego opalania, nawilżania i złuszczania, które mogłaby zrobić. Mówiąc z perspektywy, to dwa tygodnie w roku spędzane wyłącznie na rutynowych zabiegach kosmetycznych.
Dla tych, którzy nie chcą poddawać się chirurgii inwazyjnej, dostępnych jest wiele stałych i półtrwałych nieinwazyjnych opcji. Te zabiegi mają niewiele lub wcale nie mają czasu na regenerację i zostały zaprojektowane, aby pomóc ci skrócić rogi w codziennej rutynie urody.
Jakie są obecnie najpopularniejsze na rynku oszczędności czasu? Oto 8 dostępnych obecnie nieinwazyjnych zabiegów.

1. Mikroblading  -Zamiast wypełniać idealne brwi każdego dnia, wiele kobiet decyduje się na półtrwałe brwi w postaci kosmetycznego tatuażu. Microblading to najnowocześniejsza procedura, w której cienkie igły są używane do tworzenia naturalnie wyglądających pociągnięć włosów. Ta nowoczesna technika jest popularna ze względu na swoje naturalne wyniki, a czas, który oszczędza na codziennym makijażu, może naprawdę zsumować. Leczenie może trwać nawet trzy lata, jego ukończenie zajmuje zaledwie dwie godziny.

2. BOTOX®, Dysport® i Xeomin® Botox®, Dysport® i Xeomin® są markami białkowej toksyny botulinowej (znanej również jako BTX), która jest tymczasowym, niechirurgicznym zastrzykiem, który „zamraża” mięśnie. Rezultatem jest gładsze drobne linie i zmarszczki, a także młodzieńczy, świeżo wyglądający wygląd. Te zastrzyki można stosować na twarz, dekolt, dłonie i dekolt, aby zmniejszyć zmarszczki, podnieść i wygładzić skórę oraz zminimalizować efekt gumowatego uśmiechu. Wyniki zwykle trwają od trzech do czterech miesięcy.

3. Wypełniacze skórne – Innym popularnym sposobem na uzyskanie gładkiej, pulchnej i starzejącej się skóry są wypełniacze skórne, które są wstrzykiwane w dowolną część ciała, która Twoim zdaniem wymaga liftingu. Pomaga pulchną i jędrną skórę, a także zmniejsza widoczność drobnych linii, zmarszczek i uszkodzeń słonecznych.

4. Nieoperacyjne usuwanie tłuszczu – Innym sposobem na usunięcie komórek tłuszczowych bez konieczności schodzenia pod nóż, jest niechirurgiczne usunięcie tłuszczu. Jest to innowacyjna procedura, która wykorzystuje szereg technik wibracji i usuwania komórek tłuszczowych poprzez zamrażanie lub ogrzewanie.  Procedura jest idealna dla tych, którzy nie chcą operacji, ale chcieliby zobaczyć szybkie i skuteczne wyniki, a czas powrotu do zdrowia wynosi około tygodnia.

5. Peelingi chemiczne – są świetną alternatywą dla zabiegów przeciwstarzeniowych na twarz, ponieważ delikatnie usuwają warstwy martwych komórek skóry, pozostawiając skórę gładką, oczyszczoną i pozbawioną skazy. Leczenie może również zmniejszyć oznaki starzenia się i pojawienia się blizn. Czas regeneracji może się różnić w zależności od rodzaju skórki, którą masz, i zwykle zajmuje około tygodnia, aby zobaczyć wyniki.

6. Laserowe usuwanie włosów  -Wiele kobiet co tydzień spędza godziny na matowym i często bolesnym usuwaniu włosów. Laserowe usuwanie włosów powoduje, że kobiety wszędzie wyrzucają maszynki do golenia, depilatory i woskowe paski na rzecz bardziej trwałego rozwiązania do usuwania włosów. Stosunkowo bezbolesna procedura polega na wysadzeniu mieszków włosowych impulsami światła laserowego, które hamują ich wzrost i sprawiają, że istniejące włosy wypadają, pozostawiając skórę gładką i pozbawioną włosów.  Wyniki są widoczne po upływie jednego do dwóch tygodni, a wyniki mogą trwać lata z kilkoma poprawkami tu i tam.

7.  Prostowanie włosów keratynowych ma na celu zaoszczędzenie godzin na uzyskaniu doskonałych, eleganckich i prostych włosów. Keratynę nakłada się na włosy, które następnie traktuje się płaskim żelazkiem. Pasemka pozostaną lśniące i gładkie i nie będą już wymagały codziennych zabiegów na włosy ani aplikacji ciepła. Prostowanie włosów z keratyny jest półtrwałym zabiegiem trwającym około trzech miesięcy, w zależności od rodzaju leczonych włosów.