Decyzja, jaki dach wybierzemy, będzie miała znaczenie dla przyszłej wieloletniej eksploatacji. Przed takim wyborem warto więc trochę dokładniej się zastanowić. A przecież do dyspozycji mamy rozwiązania takie jak blachodachówka albo dach z blachy trapezowej.

Na co zwrócić uwagę, gdy będzie wybierana blacha na dach?

Przede wszystkim, gdy już koncentrujemy się na takich wyborach, to musimy oczywiście zastanowić się nad tym, na czym nam konkretnie zależy. Są konsumenci, którzy koncentrują się tylko i wyłącznie na estetyce, ale to jest poważny błąd. Jeżeli chcemy sobie zapewnić dobry dach, to musi on być również bardzo użyteczny. Dlatego kluczowy będzie materiał, który będzie decydować o tym, czy pokrycie dachowe jest odporne na warunki atmosferyczne, a więc, czy będzie to rozwiązanie praktyczne. Z pewnością, co z resztą zauważy nawet każdy amator po wstępnych poszukiwaniach, najbardziej popularnymi rozwiązaniami w Polsce jest blachodachówka oraz blacha trapezowa. To są właśnie produkty najczęściej kupowane zarówno przez klientów indywidualnych, jak również przedsiębiorców. Jeżeli zainteresuje nas blacha trapezowa, to przede wszystkim mamy tutaj profile przetłoczenia w formie trapezu. Oczywiście wysokość tych przetłoczeń może być zróżnicowana i tu kluczowa będzie decyzja samego klienta. Wybiera się te opcje zgodnie z naszymi własnymi preferencjami. Dodatkowo taki materiał jest bardzo wytrzymały no i będzie niezwykle odporny na oddziaływanie warunków pogodowych, tych szczególnie niekorzystnych. Taka blacha jest więc odporna na wilgoć, bo nie będzie nasiąknąć wodą i nie zwiększa się jej ciężar. Oczywiście jest także łatwa w montażu. W zestawieniu ze zwykłą blachodachówką można więc zaoszczędzić w efekcie dużo czasu. Poza tym w porównaniu do blachodachówki, cena za metr kwadratowy będzie znacznie niższa.

Kto może nam pomóc wybrać blachę na dach?

Oczywiście, jeżeli będzie samodzielnie wybierana blacha na dach, to możemy mieć początkowo pewne problemy. Dlatego też można zaoszczędzić sporo czasu, od razu kontaktując się z wykwalifikowanymi doradcami. Od razu nas poinformują, że występują na przykład warianty takich produktów z klejoną powłoką włókninową. Dlaczego ona jest ważna? Ponieważ będzie wiązać skropliny, które mogą się pod nią pojawiać. Będą one więc poprzez wentylację oddawane na zewnątrz. Poza tym taka blacha na dach ma także bardzo ważną funkcję wyciszającą. Pozornie może to być nieistotna kwestia, ale każdy kto miał wcześniej niezbyt dobrą blachę, dobrze wie, że dźwiękowe efekty podczas deszczu nie są zbyt przyjemne, bo słychać po prostu dudnienie.