Wiele osób uważa dziś kominki elektryczne za jeden z najlepszych systemów grzewczych. Możemy korzystać ze wszystkich funkcji tradycyjnego drewnianego kominka, takich jak świecące płomienie, trzask drewna, ciepło ognia itp.. Dodatkowo kominki te unikają częstych problemów konserwacyjnych, takich jak czyszczenie popiołów, dostarczanie drewna itp. Kominki elektryczne są przyjazne dla użytkownika, urządzenia typu plug-and-play, takie jak nasze telewizory i sprzęt stereo.

Chociaż zakup kominka elektrycznego jest łatwy, znalezienie odpowiedni produkt wymaga pewnego wysiłku. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc w dokonaniu lepszego wyboru.

Dlaczego warto wybrać kominki elektryczne

Współczesne kominki elektryczne są napędzane technologią i mają na celu zapewnienie użytkownikom większego komfortu i wygody. Oprócz zapewnienia wystarczającego ciepła i komfortu, dodają urody wnętrzom, dobrze komponując się z istniejącymi nowoczesnymi i stylowymi meblami. Oferują znaczące korzyści w porównaniu z konwencjonalnymi modelami – są łatwe w obsłudze, przenośne, mobilne, oferują elastyczność kontroli ciepła, są ekonomiczne w eksploatacji, nie mają żadnych zagrożeń pożarowych, a przede wszystkim są przyjazne dla środowiska.

Główne czynniki wyboru kominka elektrycznego

Zastanów się przy zakupie

Planowanie, jak, co i gdzie kupić kominek elektryczny, pomaga zawęzić wyszukiwanie i ułatwia zakupy. Zastanów się nad poniższą wiedzą Poznaj swój budżet Zawsze lepiej jest zdecydować, ile chcesz wydać na kominek. Bądź jednak trochę elastyczny i oczekując długotrwałego urządzenia, lepiej nie rezygnować z jakości produktu.

Lokalizacja instalacji i rozmiaru

Jest to ważny aspekt do rozważenia przed zakupem, ponieważ pomaga wybrać odpowiedni produkt . Kominki elektryczne są wszechstronne, jeśli chodzi o lokalizację, a ich jedynym wymaganiem do instalacji jest energia elektryczna. Upewnij się więc, że wybrałeś miejsce z wystarczającą ilością gniazd zasilających urządzenie.

Po drugie, sprawdź wymiary pomieszczenia. Pomogą Ci wybrać kominek o wystarczającej mocy cieplnej. Zmierz także, ile wolnego miejsca jest dostępne do zainstalowania urządzenia. Zapobiega to zamówieniu kominka, który nie jest ani za mały, ani za duży. Jeśli podasz sprzedawcy specyfikację swojego pokoju, doradzi ci właściwy kominek, który odpowiada Twoim potrzebom.

Rodzaje kominków elektrycznych

Kominki elektryczne działają na dwóch różnych technikach – konwekcyjnym i promieniowaniu podczerwonym.

W procesie konwekcyjnym kominek zasysa zimne powietrze z pomieszczenia do stalowych rur, gdzie powietrze jest podgrzewane, a następnie wydmuchiwane w celu ogrzania otoczenia. Natomiast kominki elektryczne z technologią podczerwieni emitują promieniowanie podczerwone tak jak słońce. Promieniowanie z tych kominków uderza bezpośrednio w przedmioty w przestrzeni i zamienia się w ciepło. W ten sposób wilgotność i poziom tlenu w powietrzu pozostają nienaruszone za pomocą kominków na podczerwień.

Kominki elektryczne na podczerwień są dość popularne niż modele konwekcyjne, ponieważ są bardziej wydajne i energooszczędne.

Kominki elektryczne są dostępne w dwóch różnych modelach w zależności od projektu. W wolnostojących kominki są otoczone kominkiem wykonanym z różnych materiałów, takich jak drewno, kamień, cegła i tak dalej; zaprojektowany, aby pasować do różnych wnętrz. Niewiele modeli ma pewne miejsca do przechowywania, które mogą pomieścić telewizory, odtwarzacze DVD i inne urządzenia. W zależności od dostępnej przestrzeni możesz wybrać ten model do ulepszonych wnętrz.

Kominki do montażu na ścianie to jednostki wiszące, które można zainstalować na suchej ścianie, podobnie jak nasze telewizory z płaskim ekranem. Modele te doskonale nadają się do mieszkań oraz nowoczesnych i stylowych wnętrz. Główną zaletą tych modeli jest to, że nie potrzebują przestrzeni jak w stylu wolnostojącym. Jeśli więc brakuje Ci miejsca w domu, możesz wybrać ten model.

Funkcje i specyfikacja kominków elektrycznych

Wysokiej jakości kominki elektryczne są często wyposażone w wiele funkcji, w tym doskonałą technologię płomienia, drewna i żaru, piloty, termostaty ścienne, ochrona przed przegrzaniem, regulowane działanie płomienia, szklane drzwi, które są fajne w dotyku itp. Porównaj funkcje różnych marek i wybierz tę, która oferuje najlepsze ze wszystkich.

Spraw, by Twoja inwestycja była godna, spędzając kilka godzin na wyborze właściwego produkt.