Przeglądanie rozmaitych akcesoria do ćwiczeń czasami nas już po prostu nudzi. Wszystkie wyglądają tak samo i szukamy czegoś oryginalnego. Z pewnością wciąż nietypowym rozwiązaniem dla wielu amatorów będą taśmy do ćwiczeń. Okazuje się, że łatwe do zastosowania pasy, mogą zapewniać intensywny trening.

Czy taśmy TRX są wymagające podczas treningu?

Podstawowym zagadnieniem, jeżeli już takie taśmy chcemy wdrożyć do naszego treningu, jest to, czy są oczywiście bardzo wydajne. A okazuje się, że będą one wyjątkowo skuteczne i gwarantują osiągnięcie rzeczywiście w krótkim czasie optymalnych efektów. Naturalnie wszystko będzie zależało od tego, jakie będą nasze potrzeby treningowe. W grę wchodzą także warunki fizyczne no i zaangażowanie. Pamiętajmy o tym, że musimy się wykazać własną inwencją i samozaparciem. Słomiany zapał na pewno tu nie sprawdzi się dobrze w praktyce. Bez względu zresztą na to, jakikolwiek trening sobie zaplanujemy, zawsze musimy krok po kroku realizować nasze zamierzenia. Na pewno należy stwierdzić, że taśmy TRX to nie jest jakaś taka zwykła zabawka i chwilowa atrakcja dla osób, które lubią nowości. To przecież bardzo praktyczne rozwiązanie, które zostało opracowane zresztą przez amerykańskiego komandosa. Chodziło bowiem o to, by rozwiązać problem bardzo małych przestrzeni, w których niejednokrotnie znajdują się żołnierze na polu walki lub podczas manewrów wojskowych. Trudno przecież mówić o dużej przestrzeni i swobodzie ćwiczeń, chociażby na Łodzi podwodnej albo na statku. Wtedy właśnie pasy sprawdzają się perfekcyjnie.

Czy pasy do ćwiczeń gwarantują nam odpowiednie obciążenie?

Zaletą takich akcesoriów sportowych z pewnością jest to, że będą one gwarantowały nam rzeczywiście bardzo kompleksowe rozwiązania, jeżeli chodzi o trening prosty i skomplikowany. Jak wspomnieliśmy, dużo będzie zależało od ćwiczącego. To właśnie osoba, która wykorzystuje pasy, będzie odpowiednio ustawiać swoje ciało pod właściwym kątem, co daje większe lub mniejsze obciążenie. Jak zresztą pokazują nam wypowiedzi amatorów, którzy rozpoczynają przygodę z ćwiczeniami siłowymi, taśmy TRX doskonale na przykład się sprawdza, jeżeli chcemy podciągnąć się na drążku. Niejednokrotnie jednak nie jesteśmy w stanie nawet wykonać jednego pociągnięcia. Szczególnie dotyczy to osób z nadwagą lub po prostu bardzo słabych. Taśma pozwala nam przezwyciężyć ten problem.