Czy chciałbyś usłyszeć prawdziwą historię o sukcesie przedsiębiorcy lub faktyczne dane o jego osiągnięciach, z których wynika, że ​​odnosi on sukcesy? Większość z nas wybierze to drugie i powód? Ponieważ to brzmi interesująco! Historie są czymś, co lubią ludzie od dzieciństwa. Wyobraź sobie, że jako dziecko prosisz rodziców, aby opowiedzieli przed snem historię na dobranoc. Tak, opowiadanie historii od wieków wpływa na nasze życie.
Pytanie brzmi zatem, dlaczego przedsiębiorca powinien być dobrym gawędziarzem? Nie martw się, otrzymasz odpowiedzi na koniec artykułu, więc czytaj dalej …

Znaczenie opowiadania w życiu przedsiębiorcy

Zaczynając od najważniejszego aspektu życia przedsiębiorcy, takiego jak udzielenie krótkiej informacji na temat jego działalności w sprzedaży. Oto dwa sposoby, w których może sprzedać swój produkt, podając szczegóły swojego produktu i mówiąc o tym, jak wyjątkowy jest on na rynku.

Drugim podejściem może być przedstawienie historii, która opowiada o tym, jak produkt może rozwiązać rzeczywisty problem jednostki poprzez opowiadanie wirtualnej historii przed inwestorami.

Przyjęcie drugiej opcji ma wiele zalet, ponieważ wydaje się bardziej przekonujące i łatwiejsze do zrozumienia dla inwestorów, bowiem:

  • Pomaga im połączyć rzeczywisty problem i rozwiązanie.
  • Pokazuje twoje zrozumienie produktu, który jest czymś więcej niż tylko zwiększoną sprzedażą.
  • Zachowaj zaangażowanie podczas całego meczu, aby pomóc mu lepiej zrozumieć. Drugą ważną rzeczą, która ma znaczenie dla przedsiębiorcy po osiągnięciu zysku z działalności gospodarczej, jest jego ludzie. Interesujący lider może stworzyć najbardziej produktywny zespół, który może generować inteligentne wyniki przy mniejszym wysiłku.
  • Zaangażowanie pracowników ma kluczowe znaczenie, gdy pracuje dla Ciebie ogromna liczba osób, więc aby utrzymać ich aktywność i pełne zaangażowanie jako lidera, musisz wprowadzić atmosferę wymyślania ekscytujących rzeczy.
  • Organizowanie zabawnych wydarzeń lub udział w zajęciach budowania zespołu może pomóc w tworzeniu kultury, ale może być czas, kiedy będą potrzebować więcej motywacji niż zabawy. Powiedzenie im niektórych motywacyjnych cytatów może nie mieć wpływu, jaki mogłaby mieć empatyczna historia osobistych doświadczeń podobnej sytuacji.
  • Dzielenie się częścią życia osobistego sprawi, że poczują się bardziej domowo i będą akceptowane do budowania z nimi długotrwałych relacji. Umiejętność opowiadania historii odgrywa zatem ważną rolę dla lidera, ponieważ może się to okazać świetną techniką zatrzymywania pracowników.
  • Ostatnią i najważniejszą zaletą opowiadania historii w świecie korporacyjnym jest wdrożenie ich w kampanii marketingowej produktu. Tak, twoi odbiorcy są prawdziwi, więc jedyną rzeczą, która może przyciągnąć ich najbardziej do twojego produktu, jest dodanie prawdziwych historii w celu promocji Twojego produktu.

Prostota i zaangażowanie. Stwórz historię, która dotyka bolących punktów ich życia, aby mogli lepiej odnosić się do produktu i usługi. Pozwala szybko przyjrzeć się korzyściom, jakie to podejście zapewnia pod względem doświadczenia klienta. Korzyści z zastosowania formatu opowiadania w kampaniach

Moc do zaangażowania

Reklama przedstawiona w formie opowieści ma większą moc angażowania ludzi niż inni. Utrzymuje zainteresowanie ludzi do końca, a ludzie spędzają więcej czasu na reklamie ze względu na jej kreatywną treść.

Spraw, by ludzie to zapamiętali

Historia jest czymś, co przekazuje sens lub przesłanie dla odbiorców. Jest to czynnik, który pomoże twoim ludziom zapamiętać twój produkt, robiąc wrażenie, które przypomina im o twoim produkcie, gdy tylko zobaczą lub poczują coś podobnego w swoim życiu.
Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na Twój produkt, jeśli odbiorcy zabiorą tylko Twoją historię i przeoczą produkt, który miał być wprowadzony na rynek.

Łączy się z prawdziwą atmosferą publiczności

Historia, którą opowiadasz podczas marketingu swojego produktu, zwiększa szanse na ustne rekomendacje wśród ludzi, gdy zaczynają opowiadać o swoim życiu osobistym. Dlatego, ilekroć natkną się na podobną sytuację, jak Twoja historia, będą mieli tendencję do dzielenia się nią z ludźmi na temat Twojego produktu i jego przydatności.

Taka jest siła tej historii! Nie musisz robić wiele wysiłku, gdy masz dobrą historię, aby pokazać publiczności. A kiedy jesteś przedsiębiorcą, posiadanie tych umiejętności może pomóc Ci zostać najlepszym liderem.