Już od koncepcji, gromadzenie kapitału, przekonywanie inwestorów do stałego osiągania lepszych wyników, przed wieloma startupami stoi wiele wyzwań. Nie wspominając o zmienności funkcjonowania środowiska z punktu widzenia społeczno-gospodarczego oraz o poziomie dostępu do zasobów potrzebnych do kontynuowania działalności przez start-up.
Startupy walczą w wielu różnych obszarach; finansowanie, marketing, operacje i ekspertyzy, ty to nazywasz, a oni to mają. Krzywa uczenia się jest tak trudna, że ​​start-up musiał zapłacić wysoką cenę, aby przetrwać, która obejmowała wiele prób i błędów, błędów, wątpliwości i problemów. Odkąd pojawił się crowdfunding, wyzwania dla startupów znacznie się zmniejszyły. Finansowanie społecznościowe walczyło z wieloma typowymi problemami, z którymi borykają się startupy. Pomimo tego, że jest tylko jedną ścieżką, zapewnił rozwiązania wielu problemów, z którymi borykają się startupy.

Finansowanie startupów

Wszystkie startupy muszą gdzieś zacząć. Finansowanie jest jednym z najważniejszych problemów, z którymi boryka się początkujący. Finansowanie społecznościowe umożliwiło małym firmom i ideatorom uzyskanie dostępu do finansowania. Tradycyjnie dostęp do finansowania nowych pomysłów był tradycyjnie ograniczony do niektórych obszarów geograficznych.

Na przykład, jeśli weźmiemy Stany Zjednoczone, dostęp do finansowania jest dostępny tylko na obszarach wokół Doliny Krzemowej i Cambridge City, a jeśli mówimy o innym kraju, powiedzmy w Indiach, kultura startupowa jest dominująca tylko w niektórych regionach kraju. Ponieważ Bengaluru jest znane jako start-upowa stolica Indii, dostęp do finansowania start-upu w Bengaluru wyprzedza każde inne miasto w Indiach.

Finansowanie społecznościowe rozwiązało ten problem, wykraczając poza granice geograficzne. Korzystając z finansowania społecznościowego na rozpoczęcie działalności, organizacja jest w stanie zaangażować ludzi z dowolnej części świata, aby uwierzyli w ich sprawę. Dostęp do finansowania nie koncentruje się tylko na kieszeniach miejskich należących do miasta lub kraju, wykracza poza nie. To gwarantuje, że jeśli pomysł jest wart zainwestowania, domyślnie przyciąga inwestorów. Dawno minęły czasy, kiedy ludzie podróżowali do miast i konferencje na temat przedsiębiorczości, aby nawiązać kontakt z inwestorami. Teraz nawiązywanie kontaktów z inwestorami to tylko jedno kliknięcie.

Egalitaryzm crowdfundingu

W miarę jak świat goni za łącznością internetową, finansowanie społecznościowe ewoluuje w celu eliminowania luk społeczno-ekonomicznych, aby można je było uzupełnić. Tradycyjnie, z możliwościami, niektóre grupy ludności były w przeszłości ignorowane, czy to ze względu na rasę, język czy płeć itp. Ale dzięki finansowaniu społecznościowemu narastało poczucie równości, szczególnie wśród ludzi, którzy mają dostęp do Internet. Dawno minęły czasy, kiedy segregacja kolorów i segregacja rasowa określiły Twój dostęp do możliwości przedsiębiorczych.

Z pomocą crowdfundingu każdy w dowolnej części świata może spróbować swoich sił w rozpoczęciu własnego przedsięwzięcia. Jedynym warunkiem wstępnym jest to, że dostęp do Internetu jest obowiązkowy. Tylko połowa światowej populacji ma dostęp do Internetu. Jednak dobrze jest dostrzec fakt, że w świecie internautów istnieje poczucie równości.

Porozmawiajmy o społeczności

Zaraz po tym, jak uda się sfinansować swój start-up, ich wsparcie lub zasoby zatrzymają się i kończą u głównych inwestorów. W większości przypadków wsparcie dla zespołu zapewnia średnio 4-5 inwestorów, w zależności od wielkości startupu. Ale kiedy próbujesz crowdfunding online dla swojego startupu, twój dostęp do zasobów jest nieograniczony. Kiedy wpadniesz na pomysł i poprosisz o środki potencjalnych inwestorów, istnieje możliwość połączenia w trakcie tego procesu. Gdy inwestor przyczyni się do sukcesu Twojego pomysłu to również wierzy w Ciebie. Istnieje duża szansa, że ​​mogli wnieść swój wkład ze względu na zakres pomysłu / mogą mieć osobistą skłonność lub pochodzenie związane z Twoim pomysłem / podoba im się twój produkt końcowy itp. Praktycznie wszystkie powody, dla których dana osoba przyczyniła się do sukcesu Twój pomysł sprowadza się do prawdziwego zainteresowania. Jako pomysłodawca możesz naprawdę wykorzystać to, aby stworzyć produkty, które będą rezonować z Twoimi inwestorami.

W świecie pełnym rosnącej równości finansowanie społecznościowe jest pojedynczą drogą prowadzącą do poczucia równości. Zakres finansowania społecznościowego zdecydowanie rośnie z dnia na dzień i miejmy nadzieję, że pewnego dnia łączy wszystkie źródła nierówności na tym świecie. Do tego czasu idealiści mogą agresywnie polegać na finansowaniu społecznościowym, aby uzyskać dostęp do możliwości, o których nawet nie marzyłoby.