W nowoczesnych domach płyty gipsowo-kartonowe są bardzo powszechne. Jednak wielu właścicieli domów woli starszą, mocniejszą technikę tynkowania. Jest to wszechstronny element, który może nadać Twojemu domowi gładkie wykończenie lub wygląd przypominający sztukaterię, w zależności od twoich preferencji. Jest bardzo odporny na pleśń i ogień. Eliminuje dźwięk w lepszy sposób niż płyta gipsowo-kartonowa. Co więcej, tynk zdecydowanie nadaje budynkowi bardziej dopracowany wygląd.

Jeśli chcesz, aby Twój dom był mocny i dobrze wyglądał, musisz szczególnie zadbać o ściany z gipsu. Jeśli spieszysz się z pomalowaniem domu przed rozpoczęciem lata, zacznij zwracać uwagę na gipsowe ściany, a nie tylko na kolory, które lubisz.

Przewodnik po naprawie i malowaniu tynków

Właściciele domów często nakładają na ściany różne próbki kolorów farb. Niektórzy kupują próbki farb, aby wybrać swój ulubiony kolor. Ale zanim wybierzesz kolor, skup się na strukturalnej integralności ścian. Kolor będzie tak dobry jak płótno. Więc szukaj śladów uszkodzeń. Wymień szczegółowo wszystkie problemy.

Czy w ścianie jest wiele otworów na gwoździe Czy widzisz wgniecenia i wyszczerbienia w ścianie spowodowane meblami? Czy są widoczne pęknięcia stopni schodów? Czy na powierzchni występują spleśniałe łaty?

Naprawa gipsu

Jeśli występują drobne problemy, takie jak dziury w gwoździach z wiszącego dekoru sztuki lub wióry z mebli, wystarczy użyć pasty uszczelniającej, aby naprawić ścianę. Ale jeśli problem jest złożony, musisz wynająć usługę naprawy tynku. Pęknięte rury mogą spowodować uszkodzenie ścian przez wilgoć. Osiadanie fundamentu może również prowadzić do pęknięć. Klęski żywiołowe, w tym trzęsienie ziemi, mogą doprowadzić do rozpadu ściany. W takiej sytuacji projekt DIY nie jest optymalnym wyborem.

Jeśli chcesz zastąpić rozpadające się ściany gipsowe nowoczesną płytą gipsowo-kartonową, potrzebujesz eksperta. Nie zawsze mądrze jest pokrywać stare ściany gipsowe płytą kartonowo-gipsową. Upewnij się, że współpracujesz z profesjonalistami, którzy nie skracają granic i oferują długoterminowe rozwiązania.

Malowanie

Po rozwiązaniu problemów z gipsowymi ścianami tynkarze wyrównują powierzchnię i odpowiednio ją wygładzają. Po wyschnięciu ścian zespół malarzy rozpocznie proces malowania. Najlepiej wybrać firmę, która oferuje szeroki zakres usług, w tym tynkowanie i malowanie. Wiele firm zajmujących się malarstwem domowym w Toronto oferuje dodatkowe usługi w zakresie projektowania wnętrz i doradztwa kolorystycznego. Konsultanci ds. Kolorów pomagają wybrać odpowiednie kolory i zapewniają piękny wygląd domu.

Jaki jest koszt naprawy i malowania tynków

Naprawianie płyt kartonowo-gipsowych jest dość prostym procesem. Często uważa się to za majsterkowanie. Ale ściany gipsowe wymagają specjalnej wiedzy, uwagi i troski. Nie oszczędzaj na kosztach wynajmu specjalistycznej naprawy gipsu. Twoje wydatki będą zależeć od poziomu obrażeń i umiejętności wymaganych do naprawienia ściany tynkowej. * Zazwyczaj naprawa małych otworów spowodowanych przez gwoździe, gryzonie, meble itp.

Kiedy zdecydujesz się na pomalowanie domu, podejmij świadomą decyzję. Rozważ stan ścian gipsowych. Skorzystaj z pomocy lokalnego serwisu napraw tynków i uzyskaj szacunek, aby zbudować solidny budżet. Pamiętaj, że dobry plan uchroni Cię przed niepotrzebnymi niespodziankami finansowymi. Czy chcesz nadać ścianom swojego domu metamorfozę Konieczne jest zatrudnienie renomowanej firmy