Nie każdy wie, że tkaniny i dzianiny różnią się do siebie kilkoma cechami. Mogą oczywiście powstawać na bazie takich samych włókien, ale sposób wykonania jest już inny.

Co warto wiedzieć o tkaninach?

Tka się je na krosnach poprzez krzyżowanie osnowy i wątki, czyli dwóch różnych rodzajów nici – osnowy i wątku. Pomiędzy mocno naprężonymi nićmi osnowy przeplata się nici wątku. Warto zwrócić uwagę na fakt, że brzegi tkaniny są najczęściej utkane gęściej, aby materiał być dobrze naprężony podczas produkcji. Nić osnowy przebiega zawsze wzdłuż materiału, z kolei nić wątku w poprzek.

Jeśli chodzi o tkaniny przeznaczone na ubrania, to muszą być dodane do materiału elastyczne włókna w niewielkiej ilości. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w obcisłych spodenkach czy bluzkach można swobodnie się poruszać bez efektu napięcia tkaniny.

Producent dzianin – jak powstają tego typu materiały?

Produkcję przemysłową dzianin można porównać do robienia ubrań na drutach. W poziomie tworzy się rząd oczek a, w pionie kolumienki. Przędza formowana jest w kształt oczek, co sprawia, że nitka jest mocno pofalowana, ale nie naprężona. Materiał dzięki temu staje się dobrze rozciągliwy. Dlatego też wykrój na takie ubrania nie wymaga robienia zaszewek czy nacięć, jak ma to miejsce w przypadku tkanin.

Dobry producent dzianin dba o dokładny proces produkcji. Jest to możliwe także dzięki bogatemu zapleczu produkcyjnemu i wykorzystywanej technologii. Nowoczesny, zaawansowany park maszynowy gwarantuje najlepszą jakość produktów i duży wybór materiałów. Producent dzianin łączy szerokie doświadczenie z innowacyjną technologią. Produkty, które są wytwarzane w takiej firmie muszą też spełniać wiele norm jakościowych.

Jeśli chcesz znaleźć dobrego dostawcę materiałów, zwróć również uwagę na to, czy jest on na bieżąco z obowiązującymi trendami. Producent dzianin powinien te produkować wytrzymałe materiały bez ingerowania w środowisko naturalne. Połączenie tych wszystkich cech daje gwarancję solidnego dostawcy dzianin, którego produkty spełnią wszelkie wymagania konsumentów.