Większość salonów kosmetycznych utrzymuje tylko około 33% nowych klientów. To 67%, które nigdy nie wrócą na drugą wizytę. Podajmy to w liczbach rzeczywistych; jeśli masz 600 nowych klientów rocznie, tylko 198 umówi się z tobą na kolejne spotkanie. To strata 402 klientów rocznie. Jeśli chodzi o pieniądze, jeśli każdy klient wyda 150 zł na wizytę i odwiedza Cię 4 razy w roku, możesz stracić 241 200 zł rocznie. Auć!

Odpowiedź jest prosta – zatrzymaj tych klientów!

To oczywiste, prawda? Ale jak ty to robisz? Te pięć wskazówek pomoże ci.

Utwórz program polecający

Dealerzy samochodowi to robią, dlaczego nie ty? Daj swoim klientom szansę na zdobycie nagród za sprowadzenie przyjaciół. Możesz oferować rabaty na usługi, bezpłatne produkty lub konsultacje – wszystko, aby ponownie przyciągnąć nowych klientów.

Zidentyfikuj niszę i wejdź

Niezależnie od tego, czy twoja nisza to produkty ekologiczne, czy Zen ma wrażenie, że jesteś w sklepie, czy też zaspokajasz potrzeby zapracowanych rodziców, którzy potrzebują tylko trochę „mnie”, znalezienie tego może oznaczać różnicę między sukcesem a porażką. Klienci przyciągną Twój wygląd i styl, nie zmieniaj nagle swojego stylu, inaczej nie będą chcieli wracać.

Kieruj reklamy na członków rodziny ze specjalnymi stawkami

Oferuj zniżki dla członków rodziny. Jeśli mama przychodzi do salonu, dlaczego nie zaprosić małżonka lub dzieci? Poświęć część swojego salonu tylko dzieciom – nie tylko pomoże to zestresowanym, zapracowanym rodzicom trochę się zrelaksować, gdy przyjdą zrobić sobie włosy, ale możesz też obciąć włosy dziecka.

Zainwestuj w swój personel

Twój personel jest twoim sklepem. Ci ludzie tworzą doświadczenie dla twoich klientów, to oni sprzedają twoje produkty, są tymi, na których twoja firma rośnie lub spada. Twoim obowiązkiem jest ich pielęgnowanie i nagradzanie za doskonałe wyniki. Każdy pracownik zasługuje na zdrową równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, konkurencyjne wynagrodzenie i świadczenia. Upewnij się, że oferujesz swoim pracownikom możliwość rozwoju zawodowego bez stresu związanego z pracą. Twoi klienci zobaczą różnicę i będą wracać po więcej!

Poszukaj unikalnych możliwości

Udowodniono, że rezerwacja online zwiększa klientów i sprzedaż. Owiera nowe możliwości znalezienia odpowiednich klientów dla Twojego salonu lub spa i upewnienia się, że będą wracać raz za razem.