Czy można przygotować się do rozwodu w ten sposób, abyśmy przeszli ten trudny czas bez wielkich szkód materialnych, a także mentalnych? Oczywiście zawsze będzie to trudna sytuacja, ale możemy zminimalizować stres nasz oraz dzieci, jeżeli skorzystamy z doświadczonego prawnika.

Czy jest jeden dobry scenariusz na przejście przez rozwód?

Oczywiście nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, w jakiej sytuacji życiowej się znajdziemy i czy akurat nie będzie trzeba zakończyć związku. Największym problemem jest sytuacja, gdy są dzieci, ponieważ wtedy dobro małoletnich będzie siłą rzeczy stawać pod znakiem zapytania. Jeżeli jednak jesteśmy osobami dojrzałymi i obydwie strony potrafią się jakoś optymalnie porozumieć, mając na celu właśnie dobro małoletnich, to wtedy można w miarę suchą nogą przejść przez rozwód. Oczywiście najpierw trzeba ustalić faktyczną przyczynę rozpadu małżeństwa. A w grę może tu wchodzić zdrada albo różne nałogi w tym nadużywanie alkoholu. Pojawić się też może przemoc domowa no i oczywiście niezgodność charakterów. Poza tym, jeżeli chodzi o bardzo szczegółowe przeanalizowanie takiej sytuacji, to oczywiście profesjonalnie powinien nam przygotować jakiś doświadczony prawnik rozwód Kraków na szczęście jest aglomeracją, gdzie znajdziemy całe mnóstwo dobrze funkcjonujących kancelarii, gdzie można znaleźć profesjonalną pomoc od ręki. Trzeba tylko być pewnym, że chcemy podjąć już te ostateczne kroki. Niejednokrotnie też okazuje się, że w efekcie możliwe są jakieś mediacje i małżeństwo można jeszcze uratować. Warto też Dobrze więc tutaj przeanalizować wszystkie za i przeciw, bo niejednokrotnie może się okazać, że można dojść do czasami na przykład skontaktować się z psychologiem i tu także może nam doradzić radca prawny albo adwokat.

Lepiej starać się o orzeczenie o winie, czy też nie?

Bardzo ważną kwestią i niejednokrotnie problematyczną będzie to, czy chcemy, aby sąd orzekał o winie. Z reguły oczywiście, gdy rozmawiamy ze specjalistami od prawa rodzinnego, to od razu nas poinformują, że sądy najczęściej rekomendują przeprowadzenie rozwodu za porozumieniem stron. Otóż jeżeli chodzi o orzekanie o winie, to zawsze cała procedura będzie się wydłużać. Warto wtedy przedstawić argumenty i za każdym razem druga strona też będzie je przedstawiać, a więc analizy takie mogą się przeciągać na wiele kolejnych miesięcy. jakiegoś optymalnego przynajmniej porozumienia. Bardzo ważne będzie oczywiście to, aby podczas rozmów z adwokatem lub radcą prawnym być po prostu szczerym. Pamiętajmy, że jeżeli będziemy coś ukrywać, to wtedy bardzo trudno będzie dobrać odpowiednią strategię procesową.