Do wakacji pozostało coraz mniej czasu, a walka z ostatnimi zbędnymi kilogramami nadal trwa. Możliwe, iż w trakcie procesu redukcji tkanki tłuszczowej został pominięty jeden z kluczowych elementów, którego wdrożenie właśnie w tym momencie pomoże przyspieszyć wyznaczony cel i uzyskać wymarzoną formę na wakacje. Od czego zależy redukcja tkanki tłuszczowej? W jaki sposób można ją wspomóc?

Najważniejsza jest dieta…

Już od dawna znane jest przekonanie mówiące – jesteś tym, co jesz. Nie należy go odbierać dosłownie, jednak niesie on za sobą pewną ważną ideę. Im lepszej jakości jedzenie zostanie spożyte, tym lepszą formę można osiągnąć. Tak więc, od razu należy zrezygnować w wysoko-przetworzonych produktów, posiłków fast food oraz słodzonych napoi i deserów. Są to produkty, które nie wniosą zbyt wiele jakościowych wartości odżywczych do naszego organizmu, a tym samym spowodują, iż nasz skład ciała również będzie mniej jakościowy. Za najlepsze produkty spożywcze uważa się takie, które posiadają pełnowartościowe białko (chude mięso, nabiał, jajka), węglowodany o niskim i umiarkowanym indeksie glikemicznym (kasze, ryże, ciemne makarony, wieloziarniste pieczywo), zdrowe kwasy tłuszczowe (olej kokosowy, lniany, orzechy, migdały, awokado) oraz witaminy i minerały (papryka, marchewka, banan, jabłko).

Poza jakością produktów bardzo ważne jest również to, ile ich zostaje spożyte w ciągu doby – a dokładniej jaka ilość kalorii zostaje dostarczana do organizmu każdego dnia. W przypadku gdy spożyte posiłki dostarczą tyle energii, ile organizm wydatkuje w ciągu doby na pokrycie podstawowej przemiany materii i dodatkowe aktywności, masa ciała nie ulegnie zmianie. Natomiast gdy ilość ta będzie zbyt duża, organizm zacznie przybierać na wadze i odwrotnie, gdy będzie zbyt mała – nastąpi redukcja masy ciała. Reasumując, podczas redukcji masy ciała należy sięgać po produkty wysokiej jakości oraz spożywać ich tyle, aby zachować pewien deficyt pomiędzy dostarczonymi a wydatkowanymi kaloriami.

Aktywność fizyczna

To właśnie aktywność fizyczna pomaga zwiększyć wydatek energetyczny, a tym samym nie zmniejszając zbyt dużo kalorii w diecie osiągnąć sukces. Ponadto przyczynia się do zmiany składu ciała, wzrostu masy mięśniowej, redukcji tkanki tłuszczowej oraz poprawnej kondycji fizycznej. Aby wspomóc proces redukcji tkanki tłuszczowej, zaleca się wykonywanie treningów codziennie w objętości około godzinnej. Warto mieszać treningi oporowe z kondycyjnymi – doprowadzi to do najlepszych efektów sylwetkowych. Same formy aktywności powinny zostać tak dobrane, aby były wykonywane z przyjemnością i pełną motywacją.

Suplementy diety

Gdy plan żywieniowy oraz treningowy jest dopięty na ostatni guzik, a mimo wszystko tempo redukcji zaczyna spowalniać, warto zaopatrzyć się w odpowiednie suplementy diety. Tymi, których celem jest wsparcie zrzucenia zbędnych kilogramów, są właśnie spalacze tłuszczu. Godnym polecenia produktem tej grupy suplementów jest Therm Line Forte marki Olimp. Dzięki unikalnemu składowi jest on w bezpieczny i cieszy się dużą skutecznością.