Każda kuchnia to miejsce szczególne w domu. To w niej spędza się wiele czasu, czasami większą część dnia na przygotowaniu posiłków. Warto więc zaopatrzyć się w rzeczy, które usprawnią i umilą każdą chwilę spędzoną w kuchni.

Bawełniane, chłonne i eleganckie ściereczki o różnym zastosowaniu

Bez kuchennych ściereczek i ręczników w kuchni ani rusz! Ich zastosowanie jest naprawdę szerokie. Za ich pomocą można wycierać blaty i stoły do sucha. Poradzą sobie z kurzem i mokrymi naczyniami. Ozdobna bawełniana ściereczka posłuży do wykładania wiklinowego koszyka i okryje paterę z ciastem. Co więcej, tego typu kuchenne akcesoria sprawdzą się świetnie jako gadżety ozdobne. Zwieszone obok siebie na eleganckich haczykach prezentują się zjawiskowo. Do takiej ekspozycji można wybrać jednokolorowe ściereczki. Ciekawym rozwiązaniem będzie też umieszczenie na haczykach ściereczek od najmniejszej do największej.

Kupując ręczniki kuchenne, należy zwrócić szczególną uwagę na materiał. Powinien być chłonny i miękki. Złej jakości ściereczka nie wytrze blatu do sucha i stanie się źródłem bakterii czy grzybów. Po kilku praniach jej dalsze używanie będzie mocno wątpliwe.

Rękawice lateksowe pomocne przy myciu naczyń, obieraniu warzyw i innych kuchennych pracach!

Rękawice lateksowe bądź nitrylowe mają szerokie zastosowanie nie tylko w medycynie. Sporo osób wykorzystuje takie rękawiczki w domu i na działce. Czym się od siebie różnią? Pierwsze z nich, wyprodukowane są na bazie naturalnego kauczuku, czyli lateksu. Zależnie od tego, do czego chcemy ich użyć, wybierzemy cieńsze lub grubsze rękawice lateksowe. Cienkie przydadzą się do wykonywania zabiegów kosmetycznych czy fryzjerskich np. farbowania włosów, czy manicure. Powinny być elastyczne, trwałe i niezaburzające czucia. Rękawiczki lateksowe świetnie ochronią dłonie w kontakcie z chemikaliami nie tylko w kosmetyce. Używa się ich także przy pracach kuchennych, takich jak mycie naczyń czy sprzątanie. Są bardzo trwałe, dlatego nie ma obaw, że podczas pracy ulegną rozdarciu.

Organizery, kolorowe słoiczki i pudełka – z tymi gadżetami kuchnia jest idealnie zorganizowana

Piętrzące się na półkach i blatach opakowania z produktami spożywczymi wprowadzają spory nieład. Produkty sypkie takie jak ryż, kasza, makarony, mąka mogą znaleźć swoje miejsce w kolorowych, ozdobnych słoikach lub blaszanych pudełkach. Z kolei herbata w torebkach ładnie będzie się prezentować w eleganckim, poręcznym organizerze. Zawsze w zasięgu wzroku, bez konieczności trzymania kilku pudełek, które niepotrzebnie zajmują miejsce.

W szklanych słoiczkach można umieścić kawę i przyprawy, a w różnej wielkości buteleczkach syropy (najlepiej zrobione samodzielnie).

To tylko kilka z wielu pomysłów na dobrze zorganizowaną kuchnię. Przydatne okazują się też wielofunkcyjne kosze na śmieci, ruchome stoliki i dodatkowe źródła światła. Kuchnia musi być klimatyczna, funkcjonalna i bezpieczna.