Kompletujesz wyprawkę dla swojego dziecka i szukasz akcesoriów, które zapewnią maluchowi bezpieczeństwo podczas snu? W sprzedaży znajdziesz dzisiaj specjalny ochraniacz do łóżeczka, który znacznie zmniejsza ryzyko nieszczęśliwego wypadku w czasie snu dziecka.

Ochraniacze do łóżeczka – jakie mają zastosowanie?

W okresie niemowlęcym dzieci większość część dnia przesypiają. Podczas snu maluch może włożyć główkę, rączki lub nóżki między szczebelki łóżeczka, może też o nie uderzyć główką. Ochraniacze do łóżeczka zabezpieczają więc dziecko przed urazami, do jakich może dojść każdego dnia podczas ich snu. Ochraniacz do łóżeczka może być stosowany zarówno w dzień, jak i w nocy, każdy z dostępnych w sprzedaży modeli został zaprojektowany i wykonany w taki sposób, aby amortyzował także ewentualne upadki malucha – sprawdzi się więc również w przypadku pociech, które uczą się wstawać. Ochraniacz do łóżeczka montuje się od jego wewnętrznej strony, a jego założenie jest bardzo proste i nie zajmuje wiele czasu. Zakłada się go do szczebelków, a mocowania są naprawdę mocne, nie ma więc mowy o tym, aby się zsunął. Jako mocowanie ochraniaczy do łóżeczek często stosowane są troczki – jeśli kupisz taki model, przywiąż je tak, aby uniemożliwić dziecku dostęp do nich. Wybierając ochraniacz, zwróć uwagę, czy nie zawiera on elementów, które mogą odpaść lub zostać oderwane przez malucha – ten naprawdę dobry nie może mieć żadnych koralików, które mogą stać się przyczyną zadławienia malucha. Kupując ochraniacz, sprawdź też, jakie jest jego wypełnienie – wybierz model, w którego wnętrzu znajduje się materiał zapewniający stabilność.

Jaki ochraniacz do łóżeczka wybrać?

W sprzedaży znajdziesz ochraniacze do łóżeczka w różnych rozmiarach, które dopasowane są do do rozmiarów dziecięcych łóżeczek, dlatego też możesz kupić model o wymiarach 120×60 cm lub 140×70 cm. Gwarancją zdrowego i bezpiecznego snu dziecka są odpowiednie materiały, z których ochraniacz na łóżeczko został wykonany. Te od renomowanych producentów produkowane są z tkanin bezpiecznych, nie zawierających żadnych szkodliwych substancji. O bezpieczeństwie takich ochraniaczy świadczą przyznane im certyfikaty, w tym certyfikat Standard 100 by Oeko-Tex. Dobrej jakości ochraniacz do łóżeczka jest najczęściej zrobiony z miłej w dotyku i łatwej do utrzymania w czystości tkaniny bawełnianej. Taki model posłuży Twojemu dziecku przez długi czas. Ochraniacze dostępne są w wielu wzorach i kolorach, co oznacza, że można z łatwością dopasować je do wystroju dziecięcego pokoju.