Jesienne oranki potrafią być bardzo nieprzyjemne. Wszystko dlatego, że to właśnie tą porą świat wydaje się usypiać, a aura coraz to bardziej się wycisza, czego skutkiem jest o wiele mniej energii do działania. Ponieważ taki stan rzeczy jest nieunikniony, warto spróbować pewnych sposobów lub rzeczy (jak np. ciepły  szlafrok damski), które sprawią, że każdy jesienny poranek stanie się przyjemniejszy.

Szlafrok damski, a więc poranna odzież luksusowa

Ciepły  szlafrok damski lub męski to jest to, co najbardziej umili jesienne poranki, szczególnie taki ogrzany przez grzejnik. Do tego jeszcze tylko przyjemne kapcie lub misioskarpetki, lampka o łagodnym świetle, do zapalania przed wyjściem z wygodnego łóżka – to właśnie małe rzeczy, które zapewniają spokój i są wręcz zbawienne dla nerwów.

Smaczne i pożywne śniadanie – coś ciepłego z pewnością doda energii na długi dzień

Choć jedni wolą od rana nic nie jeść, to naprawdę warto spożyć ciepły i pożywny posiłek. Jedynie w przypadku, kiedy byłoby to robione na siłę, należy odpuścić i słuchać własnego organizmu. Ważne jest także, co jemy – w przypadku, gdy zdrowa owsianka nie przypada do gustu, trzeba zamienić ją na to, co daje radość z jedzenia i jest równie pożywne, jak np. wieloziarnisty chlebek z chudą szynką i pomidorkami.  Do tego herbata, kawa, woda z cytryną i miodem i humor od rana z pewnością będzie lepszy.

Spokój od rana to przepis na pozbycie się stresu

To istotne, aby było wolniej, a zarazem ładniej. Kawa z ładnego kubka, a nie pierwszego lepszego z wyszczerbionym brzegiem, pozwoli pozytywniej spojrzeć na świat. W dodatku wypita w ulubiony sposób, a nie w pośpiechu między łazienką a pokojem. Właściwie takie podejście nie tyczy się samej czynności picia kawy, ale porannego spokoju. Spokojny poranek to sposób na spokojny dzień. Warto pamiętać, ze spokojny nie koniecznie oznacza cichy. Chwile od rana spędzone z gromadką głośnych i wesołych dzieci to też doskonały sposób na odpoczynek. Istotne by było tak, jak lubisz.

Ciemne jesienne poranki skąpane we mgle i deszczu wcale nie muszą leżeć w naszych preferencjach. Na szczęście są sposoby, dzięki którym można sprawić, że staną się znośniejsze przez sprawianie sobie przyjemności. Może nie chodzi tu o ciepły  szlafrok damski, kawa i croissanta z dżemem, a na kilka minut obserwacji budzącego się do ranka życia z ulubioną aromatyczną herbatą – to ma być właśnie to, co lubi się najbardziej.