Trądzik jest najczęstszym problemem wszystkich problemów skórnych. Trądzik jest powodowany przez zatkane pory i bakterie, a jego opanowanie jest często trudne. Leki pozagiełdowe i na receptę mogą pomóc, chociaż niektóre mogą powodować poważne działania niepożądane. Jeśli tradycyjne metody leczenia się nie powiodą lub jeśli wolisz spróbować czegoś bardziej naturalnego, możesz zdecydować się na leki ziołowe. Ziołowe środki zostały zastosowane, aby usunąć trądzik i inne problemy skórne na długo przed wprowadzeniem nowoczesnych metod leczenia.

Produkty ziołowe i naturalne są stosowane w celu rozwiązania problemów z trądzikiem i innymi problemami skórnymi, zanim pojawiły się nowoczesne metody leczenia. Te naturalne olejki eteryczne i inne produkty mogą pomóc w walce z problemami z trądzikiem. Produkty naturalne rozwiązują problemy skórne od wielu lat.

Olejek lawendowy

Olejek lawendowy jest jednym z niewielu naturalnych składników, na które można się pozbyć, aby pozbyć się problemów z trądzikiem. Dla tych, którzy mają tłustą skórę, olejek lawendowy może zdziałać cuda w kontrolowaniu wyprysków trądziku.
Zamiast tego zaleca się stosowanie oleju bezpośrednio na otwartych pryszczach dla początkujących, zacznij od zmieszania z olejem nośnym przed zastosowaniem miejscowym. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, użyj żelu Aloe Vera z olejkiem lawendowym.

Czysty żel z aloesu

Bardzo niewiele osób ma alergię na żel z aloesu, a stosowanie go miejscowo stwarza wyjątkowo niskie ryzyko. Żel Aloe Vera można stosować z innymi naturalnymi produktami, takimi jak olej z drzewa herbacianego, olej kokosowy, miód itp. W celu zmniejszenia problemów z trądzikiem.

Istnieje wiele sposobów użycia żelu Aloe Vera do walki z trądzikiem. Aloes można stosować z miodem, cytryną i kurkumą lub z olejkiem z drzewa herbacianego.

Olej arganowy tłoczony na zimno – olej marokański

Olej arganowy zawiera witaminę E i wysoką zawartość kwasu linolowego, które są idealne na trądzik. Wysoka zawartość kwasu linolowego oleju arganowego pomaga zmniejszyć stan zapalny spowodowany trądzikiem, jednocześnie łagodząc uszkodzone komórki skóry.
Aby doświadczyć zalet olejku arganowego podczas złuszczania, wystarczy wymieszać 1 łyżkę brązowego cukru z kilkoma kroplami oleju arganowego w dłoni. Pocieraj twarz okrężnym ruchem przez dwie do czterech minut; zwróć szczególną uwagę na obszary podatne na trądzik i obszary suche.

Olejek Neem tłoczony na zimno

Olejek Neem był stosowany w tradycyjnej medycynie ludowej i jako domowy środek na trądzik dzięki związkowi przypominającemu aspirynę, który pomaga pozbyć się skóry bakterii. Trądzik jest spowodowany brakiem równowagi w wytwarzaniu sebum, ale także bakteriami zatykającymi pory. Antybakteryjne właściwości olejku Neem działają w walce z tym i zmniejszają trądzik. Olejek Neem działa nawilżająco na skórę i pomaga zrównoważyć naturalną produkcję sebum, co jest kluczem w produkcji trądziku.

Aby uzyskać korzyści z oleju Neem, nałóż go na dany obszar za pomocą wacika lub wacika i pozwól mu wchłonąć przez maksymalnie 20 minut. Zmyj olej ciepłą wodą.

Olejek eteryczny z geranium

Olejek z geranium może leczyć trądzik, jednocześnie wykonując inne niesamowite rzeczy dla skóry i włosów. Olejek eteryczny z geranium może właściwie zrównoważyć produkcję sebum, co oznacza, że ​​jest świetną naturalną alternatywą dla skóry suchej, tłustej i mieszanej. Zasadniczo ten kwiat ma zalety dla wszystkich rodzajów skóry. Olejek jest dobrze znany jako naturalny bliznowatnik, co oznacza, że ​​leczy blizny i wyrównuje koloryt skóry.

W przypadku trądziku z olejem geranium lub innego zastosowania na skórę spróbuj zmieszać łyżeczkę oleju kokosowego z pięcioma kroplami oleju geranium, a następnie wcierać mieszaninę w zainfekowany obszar dwa razy dziennie, aż zobaczysz wyniki. Możesz również dodać dwie krople olejku geranium do codziennego mycia twarzy lub ciała.

Olejek z drzewa cedrowego

Olejek z drzewa cedrowego działa na zwężenie porów, zmniejszenie gromadzenia się oleju i zwalczanie bakterii wywołujących trądzik. Jest mieszany z kremem lub balsamem, który pomaga osobom z tłustą skórą, rozwiązuje problemy związane z tłustą skórą, takie jak pryszcze i trądzik.

W ten sposób użyj oleju z drzewa cedrowego, aby uzyskać lepszy efekt: Zrób naturalne serum do wycierania twarzy, używając 3 kropli olejku z drzewa cedrowego, 3 kropli olejku z lawendy, 2 kropli olejku z drzewa herbacianego i 4 łyżeczki. olej przewoźnika jojoba.
Olejek eteryczny Rosemary Olejek eteryczny Rosemary jest skuteczny w leczeniu trądziku i stanów zapalnych wywołanych przez bakterie trądzikowe. Ma również właściwości przeciwdrobnoustrojowe, które mogą zwalczać wypryski, a także zatrzymać trądzik przed jego powstaniem.

Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego ma silne właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Wykazano, że stosowanie olejku z drzewa herbacianego na danym obszarze zmniejsza trądzik. Kilka badań pokazuje, że zastosowanie 5% olejku z drzewa herbacianego na skórę skutecznie zmniejsza trądzik.

Dodanie kropli lub dwóch olejków z drzewa herbacianego do wody w kąpieli pomaga pozbyć się trądziku na klatce piersiowej lub innych częściach ciała.

Miód

Miód jest stosowany w leczeniu chorób skóry, takich jak trądzik, od tysięcy lat. Zawiera wiele przeciwutleniaczy, które mogą pomóc w usuwaniu odpadów i zanieczyszczeń z zatkanych porów.

Miód można stosować z innymi składnikami w celu uzyskania najlepszych rezultatów. Delikatnie nałóż miód na twarz, a następnie pozostaw na około 20 minut. Proces ten zajmie trochę czasu, aby zmniejszyć trądzik około miesiąca.

Olej kokosowy

Podobnie jak inne naturalne środki, olej kokosowy zawiera związki przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Te właściwości oznaczają, że olej kokosowy może niszczyć bakterie wywołujące trądzik i zmniejszać zaczerwienienie i obrzęk wyprysków. Olej kokosowy może również przyspieszyć gojenie się otwartych ran trądzikowych.

Olej kokosowy zawiera dużo kwasu laurynowego, który pomaga zabijać bakterie wywołujące trądzik. Zastosowanie oleju kokosowego na skórę może zabić bakterie wywołujące trądzik i zwiększyć wilgotność, co może również zmniejszyć blizny po trądziku. Jednak olej kokosowy może stanowić problem dla osób o bardzo tłustej skórze.

Olejek z trawy cytrynowej

Olejek z trawy cytrynowej ma silny, cytrusowy zapach. Często znajduje się w mydłach i innych produktach do higieny osobistej. Olejek z trawy cytrynowej jest rodzajem olejku często stosowanego w aromaterapii.