Każda sypialnia powinna być miejscem, które kojarzy się przede wszystkim z błogim odpoczynkiem i spokojnym snem. Dlatego wybierając oświetlenie do tego pokoju, powinniśmy szukać takich rozwiązań, które dadzą przyjemny, rozproszone i niezbyt intensywne światło. Lampy wiszące do sypialni uzupełniony lampkami nocnymi albo wystającymi znad łóżka kinkietami będą idealne. Ciepłe i przytulne wnętrze można bowiem wykreować przy pomocy tapicerowanych mebli, miękkich tkanin i właśnie światła.

Lampy wiszące do sypialni — skandynawskie

Kwintesencją stylu skandynawskiego jest połączenie ciekawego designu i prostoty dodatkowo okraszonych przyjemnymi kolorami. To wnętrza zarazem nowoczesne i przytulne jak dom rodzinny, do którego lubimy wracać wspomnieniami. Lampy wiszące do sypialni również mogą wpisywać się w tę stylistykę. Postawmy na przykład na modele z drewnianymi elementami albo proste żarówki zawieszone na prostej podstawie. W sypialni możemy sobie pozwolić na zastosowanie ozdobnych żarówek, które dodatkowe dodadzą wnętrzu ciepła.

Lampy wiszące do sypialni — nowoczesne

Miłośnicy nowoczesnego designu również znajdą odpowiednią lampę do swojej sypialni. Wybierać można spośród wielu modeli o ciekawych kształtach i kolorach. Interesujące są zwłaszcza lampy wiszące do sypialni o geometrycznych albo abstrakcyjnych kształtach, a także efektowne połączenia szklanych i metalowych elementów z ozdobną żarówką w środku. W sypialni zastosowanie mogą znaleźć również lampy nawiązujące do stylu industrialnego — na przykład prosta kompozycja wielu żarówek zawieszonych na ozdobnych sznurach w najmodniejszych kolorach.

Lampy widzące do sypialni — klasyczne

Warto również zwrócić uwagę na klasyczne lampy do sypialni. Idealnie będą pasowały do wnętrza urządzonego z klasą i stonowanego. Żyrandole z kryształowymi elementami będą wymarzonym uzupełnieniem takiego wystroju, a przy tym stanowią wprost biżuterię do wnętrza. Światło odbijające się od szklanych elementów stworzy na ścianie niezwykłe efekt, który umili wieczorne chwile spędzone w łóżku.