Czy kiedykolwiek miałeś problem ze znalezieniem odpowiednich mebli, które pasowałyby do mniejszego domu, takiego jak przyczepa stacjonarna lub mała kabina, ponieważ zawsze wyglądały na zagracone i nieporządne Przy mniejszej powierzchni, może naprawdę trudno jest odpowiednio umeblować ten typ domu. W tym artykule podam kilka pomocnych wskazówek dotyczących wyboru odpowiednich mebli do małej przestrzeni.

Niektóre czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy urządzaniu mniejszej przestrzeni, to wymiary i kształt pokoju, liczba osób mieszkających w domu, a jeśli twoje obecne meble pracują dla ciebie. Dzięki mniejszej przestrzeni musisz jak najlepiej wykorzystać każdy cal domu i możesz to zrobić na kilka sposobów.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest wzięcie pod uwagę faktycznego rozmiaru i skali obecnie posiadanych mebli. Czy są duże i nieporęczne? Czy masz dużą rozkładaną kanapę, którą trzymasz, mimo że zajmuje ona cały salon? Czy masz ogromny stolik kawowy, kiedy naprawdę potrzebujesz tylko małego. Jeśli którakolwiek z tych sytuacji dotyczy Ciebie, możesz chcieć sprzedać te większe przedmioty lub przekazać je komuś, kto ich potrzebuje, abyś mógł kupić mniejsze meble.

Na dzisiejszym rynku istnieje wiele mniejszych opcji mebli. Najlepiej jest kupić te przedmioty osobiście, aby zobaczyć, czy są naprawdę wystarczająco małe, aby dobrze wyglądać w Twoim domu. Ale jeśli musisz zamówić online, spójrz na ich wymiary i sprawdź, czy będzie to dobre dopasowanie.

Inną rzeczą do rozważenia przy wyposażaniu mniejszej przestrzeni są rzeczywiste wymiary pokoju. Dzięki tym informacjom możesz zacząć wybierać elementy odpowiedniej wielkości do pokoju. Ponieważ jest to mniejsza przestrzeń, najlepiej zacząć od największych mebli, takich jak kanapa lub łóżko, ponieważ zajmują najwięcej miejsca i są niezbędnymi przedmiotami. Następnie możesz zacząć wybierać inne przedmioty do wypełnienia pokoju, takie jak stoły i krzesła.

Uważam, że pomocne jest wyciągnięcie planu pomieszczenia i rozłożenie mebli, aby zobaczyć, gdzie najlepiej pasuje, ale nie wszyscy lubią rysować. Możesz nawet wycinać kształty mebli i przenosić je po rysunku, aby zobaczyć, gdzie chcesz wszystko. Innym sposobem, aby sprawdzić, co działa najlepiej, jest po prostu przesuwanie mebli po pokoju, aby zobaczyć, gdzie działa najlepiej, zaczynając od głównych mebli, takich jak kanapa itp. Zwykle jest tylko jedno lub dwa dobre miejsca, w których można to zrobić.

Innym elementem, który jest nieco trudny do umieszczenia, jest telewizor, ponieważ linia kablowa jest zwykle już wewnątrz ściany. Należy pamiętać o tym, ilu ludzi mieszka w domu. Jeśli są to tylko 2 osoby, naprawdę potrzebujesz tylko kilku miejsc do siedzenia. Dzięki mniejszej ilości mebli zajmujących miejsce, mały pokój będzie bardziej otwarty i przestronny. Jeśli często masz towarzystwo, będziesz potrzebować dla nich odpowiednich miejsc siedzących.

Następnie powinieneś rozważyć umieszczenie mebli. Największa ściana powinna być tam, gdzie idzie największy mebel. Jeśli ściana ma okno, zwykle jest to złe miejsce na ustawienie kanapy lub łóżka. Jeśli masz ścianę z drzwiami lub chodnikiem, jest to przyzwoite miejsce na mały stolik.

Kolejną cenną wskazówką, często pomijaną, jest użycie mebli, które służą również jako miejsce do przechowywania. Jak otomana, która jest również pudełkiem do przechowywania lub łóżkiem z szufladami lub chowane łóżko na kanapie. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele opcji mebli, które służą różnym celom, i mogą pomóc w jak najlepszym wykorzystaniu ograniczonej przestrzeni.

Jedna końcowa wskazówka do dekoracji małej przestrzeni Mniej znaczy więcej. Staraj się mieć jak najmniejszą liczbę przedmiotów na swojej przestrzeni, ale niech spełniają rózne funkcje. Jeśli przedmiot nie spełnia określonego celu (lub dwóch), pozbądź się go. Twój dom będzie mniej zagracony i bardziej zachęcający.