Renowacja kuchni oznacza, że ​​otrzymasz nową i czystą strefę do gotowania, w której możesz przygotować swoje ulubione przepisy. Właściciele domów zajmują się wyszukiwaniem nowych urządzeń i wyborem blatu o wysokiej jakości w ramach swojego budżetu. Ale często zapominają o malowaniu. Jeśli chodzi o poważny remont kuchni, malowanie zajmuje drugie miejsce. Pamiętaj, że niewłaściwy kolor lub błędne wykończenie farbą może zniszczyć piękno kuchni i zmusić Cię do ponownego wykonania pracy.

Malowanie kuchni nigdy nie powinno zostać zaniedbane

Kolor to jedna z pierwszych rzeczy, które zobaczą Twoi goście, gdy wejdą do kuchni. Kolory wywołują reakcję emocjonalną. Jeśli potrzebujesz ciepłej, zachęcającej kuchni, możesz wybrać odcienie żółtego, pomarańczowego i brązowego. Niebieskie i zielone kolory mogą sprawić, że będziesz spokojny i zrelaksowany. Bardzo ważne jest, aby wybrać kombinację kolorów przed dokonaniem zakupu, takim jak sprzęt AGD, blaty i szafki.

Żaden kolor nie może wydobyć piękna pokoju. Jeśli chcesz stworzyć radosny i zachęcający nastrój w kuchni, będziesz musiał pracować z różnymi kolorami i wykończeniami. Nawet jeśli nie będziesz malować blatu i szafek, ważne jest, aby wziąć pod uwagę kolory każdego aspektu kuchni. Pozwoli ci cieszyć się efektowną i piękną strefą gotowania.

Jeśli wybierzesz wzór muralu na podłogę, ważne jest, aby ściany i szafki były proste. Umożliwi skierowanie uwagi na projekt. Rozważ również cały motyw domu. Kiedy wygląd domu jest wyrafinowany i elegancki, unikaj podążania za modnymi neonowymi kolorami na ścianie, ponieważ sprawi, że kuchnia będzie się wyróżniać jak ból oczu.

Połysk lub mat

Spektrum wykończeń lakierniczych waha się od alternatyw matowych po wysoki połysk. Wysoki połysk lub pełne wykończenie odbija światło i zapewnia połysk na ścianie. Jest gładszy i łatwiejszy do czyszczenia niż jego odpowiedniki. Z drugiej strony, płaskie wykończenie lub matowa farba rozprasza światło. Z natury ma właściwości ścierne, co może utrudniać czyszczenie. Ale ponieważ retuszowanie jest łatwe dzięki matowemu wykończeniu; nie będziesz w stanie łatwo dostrzec niedoskonałości.

Teraz, kiedy szukasz lakieru na ściany swojej kuchni, musisz podjąć przemyślaną decyzję. Dlaczego powód jest prosty. Kuchnia jest obszarem o dużym natężeniu ruchu. Jest również podatny na wycieki płynów i rozpryski żywności. Musisz podjąć mądrą decyzję o wyborze połysku farby, ponieważ zły wybór może sprawić, że konserwacja i utrzymanie koszmaru będą koszmarem. Właściciele domów nie preferują opcji o wysokim połysku, ponieważ mogą łatwo odbijać wady. Z drugiej strony farba na bazie matowej szybko się brudzi. Jeśli chodzi o ukrywanie nierównej warstwy farby, jest najlepsza. Ale nie jest łatwe do czyszczenia. To samo dotyczy skorupki jajka. Ponieważ kuchnia jest strefą brudną, musisz pomyśleć o opcji, która jest mniej płaska, a bardziej po błyszczącej stronie.

Możesz pomyśleć o satynowym lakierze, ponieważ ma nieco więcej połysku niż skorupka jajka i płaskie wykończenie. Możesz go użyć do ukrycia niedoskonałości w ścianie. Ponadto jest łatwiejsze do czyszczenia, co oznacza, że ​​Twoja kuchnia będzie błyszcząca i piękna przez bardzo długi czas.

Jeśli szukasz więcej połysku, półpołysk może być również opcją dla Ciebie. Ma przyjemny blask, nie nadając ścianom plastycznego wyglądu. Wysoka połysk lakieru idealnie nadaje się do miejsc, które należy regularnie czyścić.

Jeśli chcesz zrobić coś nowego w kuchni, możesz eksperymentować z dekoracyjną techniką malarską zwaną połyskiem lub paskowaniem cieni. Polega na pomalowaniu ścian matowym lub skorupkowym jajkiem, a następnie nałożeniu pasków błyszczącej farby. Pozwoli ci cieszyć się tym, co najlepsze z obu światów i pomoże nadać nowy wygląd kuchni, ma zdolność przekształcania przestrzeni kuchennej. A odpowiedni połysk lub wykończenie może uczynić transformację wspaniałą i piękną. Pracuj z różnymi kombinacjami farby i połysku, aby znaleźć najlepszy wygląd kuchni.