Pogłaskanie zwierzaka, opieka nad nim przez dłuższy czas, rozmawianie z nim i dzielenie się chwilami radości może poprawić nasze zdrowie psychiczne. Zwierzęta wiedzą, jak stworzyć wyjątkową więź ze swoimi właścicielami, co ma bezpośredni wpływ na ich mózgi.

Obecność zwierzęcia, którym może być pies, kot, koń, koza, chomik, lama, królik lub osioł, pomaga uspokoić się, kontrolować jego emocje i zyskać pewność siebie , Chwile radości wspólne zwierzętom mają zatem znaczący i długofalowy wpływ na nasze zdrowie fizyczne, ale także na mózg. Jak

Pogłaskanie ciepłego, delikatnego zwierzęcia ma pozytywny wpływ emocjonalny na ludzi. To uczucie wyzwala uwalnianie oksytocyny do naszego mózgu i sprawia, że ​​jesteśmy szczęśliwsi, wyjaśniają badacze. Jednak upewnij się, że zwierzę jest przyjazne i docenia pieszczoty.

Przedłużony kontakt

Jeśli pieszczota od czasu do czasu przynosi nam korzyść , korzyści płynące z relacji człowiek-zwierzę buduje się poprzez regularny kontakt. Zwierzęta pokazały swoją zdolność do reagowania na właścicieli w intuicyjny i niepowtarzalny sposób , tworząc wyjątkową i szczególnie satysfakcjonującą więź.

Rozmowa ze zwierzęciem

Jeśli kontakt społeczny między ludźmi jest korzystny dla zdrowia psychicznego, ten sam rodzaj kontaktu ze zwierzętami, pomimo braku odpowiedzi werbalnej, również przyczynia się do tworzenia poczucia przynależności . Ta wymiana poprawia zdrowie psychiczne, oferując nam inny sposób dzielenia się naszymi emocjami.

Obowiązki

Przytulanie się i rozmawianie z naszymi zwierzętami to nie jedyne czynniki, które wpływają na nasz mózg i sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi. Codzienne czynności pielęgnacyjne , takie jak wyprowadzanie psa, szczotkowanie kota lub podawanie pokarmu w określonym czasie, pomagają ustalić sobie cel poza wahaniami w pracy. Zwierzę zawsze potrzebuje nas , naszej obecności i naszej uwagi. Pomaga nam się ustabilizować i nauczyć odpowiedzialności.