Wygląd włosów i skóry jest w dużej mierze wypadkową tego, co dzieje się wewnątrz organizmu. Trudno liczyć na dobrze wyglądającą skórę, gdy cały organizm boryka się z niedożywieniem i brakiem substancji odżywczych. Nie chodzi tutaj oczywiście o niedobór wartości energetycznej jedzenia, czyli węglowodanów, białka i tłuszczu, a raczej o poszczególne mikroskładniki, pod kątem których należy rozpatrywać zdrową dietę, która będzie optymalna dla skóry i włosów. Większość osób na co dzień nie przykłada do takich kwestii większej uwagi, co okazuje się błędną strategią, gdyż samo działanie zewnętrzne na skórę i włosy i stosowanie kremów, toników, serum lub szamponów i odżywek nie zda się na nic, jeśli skóra nie będzie odżywiona od wewnątrz. Kluczem do sukcesu jest zapewnienie wszystkich substancji odżywczych, które wpływają na naturalny proces regeneracji skóry, a także porost włosów.

Jak objawia się niedobór substancji odżywczych na skórze?

Niedobór poszczególnych substancji odżywczych można często łatwo zdiagnozować gołym okiem. Często objawia się on suchą skórą, która ma tendencję do pojawiania się licznych przebarwień, a także jest trudna do odżywienia, nawet pomimo stosowania wielu preparatów zewnętrznych. Jeśli kremy działają na bardzo krótką metę, a skóra po kilku godzinach od zastosowania nadal wygląda źle, to może świadczyć, że brakuje jej substancji odżywczych dostarczanych od wewnątrz. Drugim z objawów mogą być łamliwe i wypadające włosy. Jeśli podczas mycia lub czesania wypada ponadprzeciętnie dużo włosów to znak, że coś jest nie tak. Wszystkie z powyższych objawów powinny zaniepokoić zwłaszcza wtedy, gdy pojawiają się nagle, a wcześniej nie było z nimi problemu.

Jakie suplementy na skórę są skuteczne?

Chcąc zadbać o skórę i włosy należy skupić się na dostarczeniu substancji, które są niezbędne podczas wszystkich przemian dziejących się w organizmie na poziomie komórkowym. Można to robić komponując odpowiednio zbilansowaną dietę, lub połączyć ją z dodatkowymi suplementami, takimi jak Kerabione Booster, Biotebal lub Vigantoletten. Dla prawidłowej pracy organizmu istotne jest dostarczanie kwasów tłuszczowych. Należy jednak pamiętać o tym, że ważna jest nie tylko ich ilość, ale także to, aby występowały w odpowiednich proporcjach. Należy więc tak dopasować dietę i suplementację, aby kwasów Omega 3 było odpowiednio dużo w stosunku do kwasów Omega 6.

Można to zrobić, bazując na naturalnych olejach, takich jak oliwa z oliwek lub olej z wiesiołka, które mają bardzo dobre proporcje poszczególnych rodzajów kwasów tłuszczowych. Wraz z ich spożywaniem warto też dodać do diety witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, czyli A, D, E i K, które są kluczowe dla zdrowych włosów i skóry. Przyjmowanie suplementów diety z tymi witaminami jest najskuteczniejsze właśnie wtedy, gdy spożywa się je wraz z tłuszczami, co pozwoli osiągnąć optymalny poziom wchłaniania się witamin do organizmu.