Podstawą jędrnej i elastycznej skóry jest jej odpowiednie nawilżenie. Warto o nie dbać każdego dnia. Na wygląd skóry wpływ ma nie tylko jej pielęgnacja, ale też codzienna dieta oraz właściwe nawodnienie organizmu. Jak więc w prosty sposób zadbać o piękny wygląd skóry, zarówno na co dzień jak i po różnego typu zabiegach?

Dlaczego skóra traci jędrność?

Skóra z wiekiem traci jędrność. Dzieje się tak ze względu na zmniejszoną produkcję kolagenu, czyli związku odpornego na rozciąganie. Im mniej kolagenu, tym skóra staje się bardziej podatna na wysuszanie i powstawanie zmarszczek. Niestety mniejsza ilość kolagenu odczuwalna jest w całym ciele, które staje się bardziej wiotkie. Niewłaściwa dieta, bogata w tłuste i wysoko przetworzone składniki również odbija się na wyglądzie. Tłuszcz, cukier i sól przyczyniają się do powstawania cellulitu, zatrzymywania wody w organizmie oraz powstawania nieestetycznej tkanki tłuszczowej.

Jak zadbać o właściwe nawilżenie skóry?

Oznaki starzenia widoczne są nie tylko na twarzy. Skóra na całym ciele staje się mniej sprężysta i podatna na przesuszenie. Zmiana diety połączona z aktywnością fizyczną, poprawiającą jędrność skóry, przyczynią się do poprawy kondycji skóry oraz całego organizmu. Każdego dnia warto też dbać o swoją skórę od zewnątrz, stosując kosmetyki dobrane do stanu i wieku skóry. Podstawą są kosmetyki nawilżające takie jak żele pod prysznic, balsamy czy masła do ciała. Jednak, aby kompleksowo odżywić i nawilżyć skórę, warto sięgnąć po dermokosmetyki, przyspieszające proces odnowy skóry, także po zabiegach dermatologicznych. Do tego typu produktów można zaliczyć np. Dermika, Cetaphil PS czy Dermedic. Zapewniają one kompleksową pielęgnację skóry: nawilżenie, regenerację oraz ochronę. Kosmetyki tworzą na powierzchni naskórka warstwę ochronną, która gwarantuje nawilżenie także głębszych warstw skóry. Wzbogacenie składu dermokosmetyków o składniki, takie jak naturalne oleje czy witamina E, sprawia, że produkty te zapewniają skórze jeszcze więcej korzyści.