Słowo kamper jest bardzo często kojarzone z latem, natomiast posiadając odpowiednie ogrzewanie oraz różne gadżety do kampera warto skusić się na wyjazd także zimą. Jest to gwarancja spędzenia ciekawego czasu w innym stylu niż dotychczas.

Gdzie udać się w zimową podróż?

Jednym z pomysłów jest podróż w górskie klimaty. Korzystając z tego środka transportu, zyskamy wolność, gdyż nie jesteśmy przywiązani do jednego miejsca. Jeśli stok narciarski nie spełnia naszych oczekiwań lub widok za oknem nie zapiera tchu w piersiach, to bez problemu możemy zmienić na inny. Kolejnym ciekawym pomysłem jest podróż nad Bałtyk. Jest to idealne rozwiązanie dla osób lubiących ciszę i spokój z racji niewielkiej ilości turystów przebywających nad polskim morzem w tym okresie. Dodatkowym atutem tego miejsca jest morska bryza zawierająca zbawienny jod znajdujący się w powietrzu o wiele większym stężeniu w porównaniu do miesięcy letnich. Świetnym pomysłem jest także morsowanie przyczyniające się do poprawy stanu zdrowia. Dysponując większą ilością czasu, można również zaplanować podróż za granicę. Planując takie podróże, warto pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

Gadżety do kampera niezbędne podczas zimy

Wyposażenie jest podstawowym elementem, o który trzeba zadbać, planując zimową podróż. Przed wyjazdem koniecznie należy sprawdzić opony oraz zabezpieczyć się w łańcuchy z racji ciężkiej masy pojazdu. Koszty opon nie są wysokie, a zmniejszają ryzyko wypadku. Przydatne okażą się także gadżety do kampera, takie jak maty termiczne umożliwiające ogrzewanie miejsca kierowcy lub szyby w trakcie postoju. Przydatne z pewnością okaże się mała suszarka na pranie dostosowana do niewielkiej ilości miejsca. Jeżdżąc na nartach, jesteśmy narażeni na śnieg, który po czasie uczyni nasze ubrania mokre. Dobrym rozwiązaniem jest zakup suszarki pomagającej w wysuszeniu tych rzeczy. Kolejnym niezbędnym wynalazkiem jest toaleta kasetowa. Jest to zdecydowanie wyznacznik komfortu podczas podróżowania. Warto zaopatrzyć się także w niezbędne rzeczy do kuchni. W sezonie zimowym góry oblegane są przez turystów, więc czasami ciężko znaleźć miejsce na posiłek, natomiast nad morzem bywają miejscowości, które tętnią życiem tylko podczas sezonu letniego, zatem jesteśmy zdani tylko na swoją kuchnię. Mimo przeciwności podróż kamperem w zimowej scenerii, to z pewnością niezapomniane doświadczenie, o którym będziemy pamiętać całe życie.