Oświetlenie pokoju dziennego jest niezwykle istotne ze względu na charakter tego wnętrza. Sprawdza się w nim takie łapmy jak rozłożyste żyrandole, czy eleganckie plafoniery. Oczywiście wiele zależy do kubatury pokoju i jego aranżacyjnego wystroju.

Żyrandole kryształowe – praktyczne i stylowe oświetlenie pokoju dziennego

Żyrandole kryształowe wcale nie odeszły do przysłowiowego lamusa. Wciąż są chętnie kupowane i skutecznie podwyższają estetykę wnętrza. Szczególnie w pokoju dziennym, jadalni czy salonie sprawdzają się tego typu lampy ze względu na swoją reprezentatywność. Oczywiście najbardziej okazale prezentują się żyrandole w pokojach przestronnych z wyższym sufitem. W przypadku małych pomieszczeń lepiej zainstalować plafoniery lub zwykłe sufitowe lampy o niewielkich rozmiarach.

Kryształowe wykończenie żyrandola sprawia, że wnętrze nabiera wyjątkowego charakteru. Odbijające się w kryształkach światło rozsiewa wokół mnóstwo maleńkich jasnych punkcików, co tworzy ciekawą grę. Żyrandole kryształowe nawet przed rozświetlenie wyglądają oryginalnie. Jeśli zostaną odpowiednio dopasowane do aranżacyjnego wystroju, efekt estetyczny jest jeszcze większy.

Modne plafoniery do mniejszych pomieszczeń

Mniejsze plafoniery z powodzeniem można zainstalować w pokoju o mniejszej kubaturze. Wyglądają elegancko, znajdują sie bezpośrednio przy suficie i dobrze doświetlają wnętrze. Szczególnie ciekawie komponują sie z wnętrzem nowoczesnym, minimalistycznym, i tym urządzonym w stylu śródziemnomorskim. Warto kupić do pokoju dziennego plafony LED, które rozsiewają wokół siebie niepowtarzalny urok. Są dekoracyjne i praktyczne, co wpływa na wybór tych lamp przez wielu użytkowników.

Żyrandole kryształowe i plafony to tylko dwie z wielu możliwości oświetlenia pokoju dziennego. Przy zakupach trzeba też wziąć pod uwagę inne rodzaje lamp, np. kinkiety i lampy podłogowe. To tzw. oświetlenie funkcyjne, które umożliwia czytanie i podświetla konkretne strefy w pomieszczeniu. Dekoracyjność to druga cecha, która łączy się mocno z takimi modelami oświetlenia.