Lampy kryształowe kojarzą się nam nieodłącznie ze stylem glamour. Doskonale wpasowują się w eleganckie, bogate i luksusowe wnętrza, ale co ciekawe to nie jedyne połączenie, które prezentuje się atrakcyjnie i nadaje wnętrzu wyjątkowego charakteru.

Dlaczego warto zdecydować się na lampy kryształowe?

Lampy kryształowe mają w sobie wiele pałacowej elegancji, dlatego możesz je wybrać nie tylko do luksusowej, klasycznej przestrzeni. To coś więcej niż tylko oświetlenie umożliwiające funkcjonowanie w domu czy mieszkaniu po zapadnięciu zmroku. Lampy wykonane z kryształów to przede wszystkim dodatek, który nadaje wnętrzu charakteru, podkreśla jego wygląd oraz stanowi jedną z najlepszych dekoracji, na jaką możesz się zdecydować. Piękna gra świateł przyciąga wzrok – trudno odwrócić uwagę od takiego efektu. Dla Ciebie oznacza to dwa razy większą ilość światła. Kryształki pięknie połyskują i mienią się tysiącem barw, kiedy na dworze świeci słońce.

W jakim wnętrzu sprawdzą się lampy kryształowe?

Żyrandol kryształowy sprawdzi się oczywiście we wnętrzu glamour – pokój zyskuje wtedy elegancki charakter i jeszcze lepiej podkreśla inne efektywne dodatki. W przestrzeni glamour dominują lustra, eleganckie wyposażenie oraz wazony ze świeżymi kwiatami, które doskonale odbijają światło wydobywające się z lampy.

Lampy kryształowe odnajdą się tak samo dobrze w stylu klasycznym. Stają się wtedy elementem dominującym, który odgrywa szczególnie ważną rolę w całej aranżacji.

Styl minimalistyczny cieszy się coraz większą popularnością, gdyż jest wygodny, komfortowy i co to dużo mówić – zachwyca. Jednym z ważnych dodatków mogą być lampy kryształowe, a dokładnie modele utrzymane w nowoczesnym stylu. To zaskakujące połączenie, które polega na zestawieniu skandynawskich, minimalistycznych mebli i dodatków z bogactwem i luksusem lampy. Efekt jest znakomity.

Wnętrza eklektyczne, w których łączy się kilka stylów do dobry przykład na wykorzystanie lampy wykonanej z kryształów. Ten model nigdy nie wychodzi z mody, a jego elegancja i szyk zostają docenione przez miłośników elegancji, nowoczesności oraz gustownej prostoty. Możesz zdecydować się na klasyczny żyrandol albo nowoczesny model o przyciągającej uwagę formie – to wybór nie tylko do salonu, ale również sypialni czy gabinetu.