Bruce Lee, którego rzeczywiste imię to Lee Jun-fan, był idolem wielu ludzi na całym świecie jako dominujący instruktor sztuk walki, artysta, filozof i aktor. Być może nie ma na świecie takich ludzi, którzy nie znają nazwiska tego urodzonego w Hongkongu amerykańskiego aktora i reżysera.

Urodził się w 1940 roku 27 listopada. Bruce Lee rozpoczął swoją karierę we wczesnym dzieciństwie, kiedy przeniósł się do Stanów Zjednoczonych i obsadził filmy „Fists and Fury” i „Enter the Dragon”. Był filmowcem i był to pierwszy raz na świecie, kiedy ludzie byli oczarowani talentem sztuk walki. To było ponad 20 razy, kiedy Bruce Lee występował przed kamerą, gdy był dzieckiem. Uczył się nawet tańca i poezji. W 1953 roku skupił się na konkretnej marce sztuk walki o nazwie „Kung Fu” i zaczął kręcić filmy o tej tematyce. Ze względu na jego niezwykły talent w sztukach walki prawie wszyscy amerykańscy reżyserzy próbowali go ścigać jako instruktora akrobacji.

Bruce Lee był nie tylko znawcą sztuk walki, ale także dobrym filozofem i nauczycielem. Uczył stylu sztuk walki Wing Chun kilku studentów w Seattle w stanie Waszyngton. Jego unikalny styl treningu był znany jako „Jeet Kune Do”, co oznaczało „Droga Przechwytującej Pięści”. Następna generacja popularnego aktora sztuk walki Jackie Chan jest znanym uczniem Bruce’a Lee.

Niektóre popularne seriale telewizyjne Bruce’a Lee to „The Green Hornet”, „Ironside and Longstreet”, „Kung Fu”. Zostało zbadane, że jeden z filmów Bruce’a Lee przekroczył maksymalne rekordy Box Office w tamtych czasach. Śmierć Bruce’a Lee była spowodowana nieoczekiwanym obrzękiem mózgu, gdy miał zaledwie 32 lata.

Bruce Lee cytaty

„To, o czym zwykle myślisz, w dużej mierze decyduje o tym, kim ostatecznie się staniesz”.

„Błędy są zawsze wybaczalne, jeśli ktoś ma odwagę się do nich przyznać”.

„Weź rzeczy takimi, jakimi są. Uderz, kiedy musisz uderzyć. Kop, kiedy musisz kopnąć.”

„Absorbuj to, co przydatne, wyrzuć to, co jest bezużyteczne, i dodaj to, co jest twoje”.

„Bądź szczęśliwy, ale nigdy usatysfakcjonowany”.

„Nie ma broni bardziej śmiercionośnej niż wola”.

„Nie módlcie się o łatwe życie, módlcie się o siłę do przetrwania trudnego”.

„Jeśli kochasz życie, nie trać czasu, bo czas jest tym, z czego składa się życie”.

„Wiedza da ci moc, ale szacunek charakteru”.

„Ci, którzy nie są świadomi, że chodzą w ciemnośc

Mark Twain był również znany jako Samuel L. Clemens urodził się 30 th  listopada 1835 roku w małym miasteczku na Florydzie, w stanie Missouri. Był szóstym dzieckiem Johna i Jane Clemensów.

Kiedy Mark Twain miał około 4 lat, przeniósł się wraz z rodzicami do Hannibal, miasta liczącego około 1000 mieszkańców. Sam stracił ojca, gdy miał 12 lat i porzucił naukę, aby wesprzeć finansowo swoją rodzinę. Zaczął pracować jako początkujący drukarz u kuriera Hannibala, który zapewniał mu skąpą rację żywności. W wieku 15 lat podjął pracę jako drukarz, okazjonalnie pisarz i redaktor w Hannibal Western Union, małej firmie prasowej należącej do jego brata Oriona.

W wieku 21 lat, około 1857 roku, Sam zaczął uczyć się sztuki pilotowania parowca na rzece Missisipi. W roku 1859 Sam został licencjonowanym pilotem i wkrótce dostał stałą pracę na rzece Missisipi i jej kanałach.

W 1861 roku Sam wyjechał do Nevady i Kalifornii, gdzie rozpoczął poszukiwania złota w nadziei na zbicie fortuny. Ale nic nie poszło zgodnie z planem i wkrótce się zepsuł.

We wrześniu 1861 roku rozpoczął pracę jako reporter w Virginia City Territorial Enterprise i zaczął pisać pod pseudonimem Mark Twain.

Wkrótce stał się najbardziej znanymi pisarzami opowiadań Zachodu. W wieku 34 lat Mark Twain stał się jednym z najpopularniejszych pisarzy w historii Ameryki.

Niektóre z jego popularnych dzieł to Przygody Toma Sawyera, Przygody Huckleberry Finn, Innocents Abroad itp.

Mark Twain cytaty – rozwój osobisty

„Ciągłe doskonalenie jest lepsze niż opóźniona doskonałość”.

„Mądrość to nagroda, którą otrzymujesz za słuchanie przez całe życie, kiedy wolałbyś porozmawiać”.

„Wiek to kwestia umysłu, a nie materii. Jeśli nie masz nic przeciwko temu, to nie ma znaczenia”.

„Nigdy nie odkładaj na jutro tego, co można zrobić pojutrze równie dobrze”.

„Dobrzy przyjaciele, dobre książki i senne sumienie: to jest idealne życie”.

„Wszystko, czego potrzebujesz w tym życiu, to ignorancja i pewność siebie, a wtedy sukces jest pewny”.

„Nigdy nie próbuj uczyć świni śpiewu, marnujesz czas i denerwujesz świnię”.

Mark Twain cytaty – szczęście

„Daj każdego dnia szansę, aby stać się najpiękniejszym dniem swojego życia”.

„Najgorsza samotność polega na tym, że nie czujesz się komfortowo ze sobą”.

„Poczytalność i szczęście to niemożliwe połączenie”.

„Gniew jest kwasem, który może wyrządzić więcej szkody naczyniu, w którym jest przechowywany, niż cokolwiek, na co się wylewa”.

Mark Twain cytaty – prawda i kłamstwo

„Kłamstwo może podróżować przez pół świata, podczas gdy prawda wkłada buty”.

„Nigdy nie mów prawdy ludziom, którzy nie są tego warci”.

„Jeśli mówisz prawdę, nie musisz o niczym pamiętać”.

„Półprawda jest najbardziej tchórzliwym z kłamstw”.

i, nigdy nie będą szukać światła”.

„Nie boję się mężczyzny, który raz ćwiczył 10 000 kopnięć, ale boję się człowieka, który ćwiczył jedno kopnięcie 10 000 razy”.

„W środku chaosu jest okazja”.