Kolory naprawdę wpływają na Twój nastrój. Jeśli więc chcesz zmienić swoją sypialnię w relaksującą oazę , odpowiedni odcień na ścianach może to zrobić. Jeśli wolisz jasne, przewiewne odcienie lub ciemne, nastrojowe odcienie, wybierz kolor farby do sypialni, który będzie pasował do Twojego stylu. Możesz nawet być zaskoczony kolorami, które zapewnią Ci dobry wypoczynek , na przykład Van Deusen Blue Benjamina Moore’a.

Przegląd

  • Rodzina kolorów: różne; obejmuje kolory neutralne, niebieskie i zielone
  • Kolory uzupełniające: różne
  • Dobrze łączy się z: różni się
  • Nastrój: uspokajający, pocieszający
  • Gdzie używać: sypialnie

Poniższe pomysły na kolory farb zaproponowane przez ekspertów w dziedzinie projektowania sprawią, że Twoja przestrzeń do spania będzie niezwykle kusząca.

Best Beige: Graham & Brown Glimmerous Matt Emulsion Paint

Jasny beż jest zawsze bezpiecznym neutralnym elementem sypialni. Pozwala łatwo zmienić wystrój i akcenty, gdy chcesz odświeżyć pokój bez konieczności ponownego malowania.

„Chociaż malowanie ścian sypialni to osobisty wybór, istnieje kilka ponadczasowych kolorów, które pasują do większości gustów” – mówi Charlie Worrall z NGI Design . „Przede wszystkim jasne, pastelowe kolory zawsze będą wyglądać olśniewająco. Proponuję Glimmerous Matt Emulsion Paint firmy Graham & Brown – stonowany odcień beżu z subtelnym szarym odcieniem. Pasuje do prawie wszystkiego”.

Najlepszy Navy Blue: Benjamin Moore Admiral Blue

„Jaśniejsze kolory farb są zawsze bezpieczną opcją, ale ostatnio zafascynował mnie pomysł stworzenia prawdziwej oazy z ciemnoniebieskimi ścianami przy użyciu Admiral Blue autorstwa Benjamina Moore’a” – mówi blogerka Sarah Cousins . „Ciemność może być trochę przerażająca, ale jest to niezawodny sposób, aby wyrazić swoją przestrzeń (i zawsze możesz zmienić kolor w dół, w przeciwieństwie do drogiej kanapy lub ramy łóżka)”. Cousins ​​sugeruje również stylizację tego koloru za pomocą delikatniejszych akcentów i jaśniejszych kolorów, aby uczynić go mniej surowym lub drażniącym.

Najlepszy żółty: Valspar Yellow Bliss

„Ciemne, nastrojowe kolory są modne w sypialniach, ale jeśli chcesz odwrócić scenariusz, wypróbuj Yellow Bliss firmy Valspar” – mówi projektantka wnętrz Tara Polony. „Zrelaksowany kolor nie krzyczy cytryny, a rano sprawi, że pokój będzie lekki i przestronny zamiast jaskiniowego”. Żółty może być trudnym do malowania kolorem, ale jaśniejszy, przytłumiony odcień, taki jak ten, jest niesamowicie wszechstronny.

Najlepszy niebieski historyczny: Benjamin Moore Van Deusen Blue

„Ciemne kolory w sypialni to fantastyczny wybór, ponieważ wspierają relaksujące, przytulne miejsce” – mówi projektantka wnętrz Maiya Kathryn Dacey . „Przy wyborze farby ważne jest, aby pomyśleć o tym, jak pomieszczenie będzie używane. W tym przypadku jest to miejsce na odpoczynek, więc najbardziej znaczący obszar, czyli ściany, powinien znajdować się po ciemniejszej stronie. Van Deusen Blue autorstwa Benjamin Moore. ” Dacey wspomniał również, że ściany tego koloru mogą pomóc Ci uzyskać bardziej spokojny sen.

Najlepsza ciepła biel: Sherwin-Williams Alabaster

Trend dbania o siebie „ma duży wpływ na sposób projektowania naszych sypialni” – mówi Leigh Spicher, dyrektor Design Studios w Ashton Woods . „Kolor na ścianach jest niezbędny, aby stworzyć spokojną atmosferę, w której właściciele domów mogą się zrelaksować. Moim ulubionym odcieniem bieli do sypialni jest Alabaster firmy Sherwin-Williams. Nie jest ona surowo biała, ale przypomina kolor ciepłej soli morskiej. Ma subtelny żółty odcień, dzięki czemu stanowi idealne tło dla jasnej i relaksującej sypialni ”.

Najlepsza zieleń: Magnolia Home Spontaneous

„Większość ludzi wybiera kolor niebieski w sypialniach, ale uwielbiam wybierać z nieoczekiwanym kolorem farby, takim jak intensywny odcień zieleni, który wywołuje uczucie wiosny, jak na przykład Spontaneous by Magnolia Home” – mówi nowojorski architekt John Mochelle. „Kolor wprowadza w obszar powiew świeżego powietrza”. Mochelle wspomina również, że ten odcień sprawdza się również w pokojach dziecięcych i zamiast po prostu malować akcentującą ścianę, zaleca pomalowanie wszystkich czterech ścian w pomieszczeniu, w którym jest dużo światła słonecznego.

Najlepszy niebieskawo-szary: Benjamin Moore Silver Mist

Projektant wnętrz John Linden mówi, że jego ulubionym kolorem farby do sypialni jest Silver Mist Benjamina Moore’a. „Nie każdy jest fanem niebieskiego, ale ten nie jest szorstki ani przytłaczający. Jest to blady, niebieskawo-szary kolor, który działa jak neutralny, więc pasuje do prawie wszystkiego. Jednak nadal jest wystarczająco niebieski, aby przyczynić się do poczucie spokoju – mówi.

Jeśli nie jesteś gotowy, aby zaangażować się w pełny błękit, ale chcesz czegoś bardziej zabawnego niż szary, ta farba jest idealnym środkiem do wesołości.

Najlepszy ciemnoszary: Benjamin Moore Arctic Seal

Jeśli szukasz czegoś odważnego i chcesz mieć przyszłościowe podejście do swojego pokoju, nie szukaj dalej niż Arctic Seal firmy Benjamin Moore. „Ma mroczny, nastrojowy klimat, który pozwoli uwolnić się od stresu dnia” – mówi Lauren Svenstrup, właścicielka i dyrektor projektowa Studio Sven . „Kiedy klienci są zabawni, lubię malować ściany, wykończenia i drzwi na ten sam kolor – nasze oczy przyciągają kontrast (na przykład ciemne ściany z białymi wykończeniami), co może utrudnić trochę Zamknij oczy. Monochromatyczny wygląd pomaga uspokoić umysł ”.