Jeszcze nie tak dawno łazienka stanowiła przestrzeń, która miała głównie służyć do zachowania podstawowej higieny. Coraz częściej jednak jest to miejsce odpoczynku po ciężkim dniu i relaksu. Coraz więcej osób nie przestaje na funkcjonalnym urządzeniu łazienki — starają się oni włączyć w to niepowtarzalny charakter.

Krzesło pod prysznic, umywalka z marmuru — niestandardowe wyposażenie łazienki

Myśląc i wyposażeniu łazienki, przeważnie przed oczami stają gładkie kafelki i białą glazurą. Nie jest konieczne sztywne trzymanie się tych schematów. Obecnie na rynku dostępne są umywalki wykonane z kolorowej ceramiki, betonu, w kształcie muszli, drewniane czy metalowe. Główne elementy wyposażenia także mogą być traktowane jako ozdoba łazienki — stylowa wanna wolnostojąca, czy też krzesło pod prysznic. Kolejno należy wybrać resztę elementów w taki sposób, aby nie zaburzały harmonii w tym pomieszczeniu kąpielowym.

Niebagatelne rozwiązania dla małych wnętrz

W przypadku urządzania małej przestrzeni zaleca się postawić na jasne kolory, które optycznie ją powiększa. Przede wszystkim należy zadbać o porządek oraz miejsce na poszczególne akcesoria. W sytuacji gdy kosmetyków i szamponów będzie za dużo, a będą one panoszyć się luzem na wierzchu, powstanie wrażenie nieporządku i bałaganu. W małej łazience nie zaleca się stosowanie dużej ilości elementów dekoracyjnych, dlatego idealnym rozwiązaniem jest postawienie na wyselekcjonowane, estetyczne oraz spójne wyposażenie. Mydelniczka, uchwyty na ręczniki, krzesło pod prysznic, kosz z trawy na pranie czy kubek na szczoteczki powinny do siebie pasować. Zachowując minimalizm oraz konsekwencję nawet najmniejsze wnętrze może stać się ostoją spokoju i relaksu.

Elementy dekoracyjne, które zaskoczą każdego

Niektóre akcesoria rzadko kojarzone są z łazienką, a mogą nadać jej niepowtarzalnego charakteru. Osoby, które lubią romantyczne klimaty, mogą na stałe ustawić w tym miejscu kompozycje z zasuszonych płatków kwiatów oraz świece. Można łączyć je w wyjątkowe kompozycje lub umieszczać w szklane wazony wypełnione ozdobnymi kamyczkami.

Innym wariantem jest umieszczenie. A ścianie grafiki lub obrazu pasującego do przestrzeni. Mogą to być dzieła ukazujące kapiącą się parę, pejzaż morski, ryby czy też jakieś stworzenie wodne. Nieco bardziej odważną opcją będzie umieszczenie sporej grafiki bezpośrednio na ścianie w formie malowidła lub fresku.

Dobrze jest zadbać również o lustra. Przeważnie pojawiają się one w łazienkach w roli elementu podstawowego, jednak niejednokrotnie poświęca się im dużo uwagi