Czas wydobyć swetry z szafy. Nadszedł czas, aby ustalić potrzeby grzewcze w domu, zwłaszcza w piwnicy. Jeśli w piwnicy jest wyjątkowo chłodno, musisz rozważyć sposoby utrzymania jej w cieple i upieczeniu w nadchodzących miesiącach zimowych.

Poznaj najlepsze pomysły na ogrzewanie, aby ogrzać piwnicę.

Jeśli masz problem z utrzymaniem ciepłej piwnicy nawet przy odpowiedniej izolacji, nie martw się. Kiedy piwnica jest podatna na zalanie, istnieje ryzyko uszkodzenia izolacji i zrujnowania celu instalowania jej w pierwszej kolejności. Dlatego konieczne jest zatrudnienie eksperta ds. Izolacji przeciwwodnych w celu rozwiązania problemów związanych z zalaniem piwnicy.

Gdy masz pewność, że woda nie będzie przesiąkać w piwnicy, skoncentruj się na utrzymaniu jej ciepła i wygody. Na rynku dostępnych jest wiele piwniczych rozwiązań grzewczych. Oto kilka typowych pomysłów, które gwarantują, że poczujesz się komfortowo w mroźne zimowe miesiące.

Jeśli chcesz podłączyć się do istniejących systemów klimatyzacji w swoim domu, powinieneś rozważyć zainstalowanie kanałów zasilających i powrotnych w piwnicy. Dzięki odpowiedniemu kanałowi zimne powietrze i ciepłe powietrze dotrą do piwnicy i utrzymają dobrą wentylację. Przed zainstalowaniem kanałów i otworów wentylacyjnych w piwnicy należy skonsultować się z licencjonowanym technikiem klimatyzacji . Dzieje się tak, ponieważ do obecnego systemu dodasz kilka metrów kwadratowych nowego obszaru. Może nie być w stanie sprostać dodatkowym wymaganiom. Konieczne może być uzupełnienie systemu klimatyzacji w celu zapewnienia właściwego ogrzewania i chłodzenia

Zastanów się nad kosztami modernizacji systemu klimatyzacji , a także instalacją kanałów i otworów wentylacyjnych w piwnicy. Porównaj to z innymi opcjami, a następnie podejmij przemyślaną decyzję.

Jednym z najprostszych sposobów rozwiązania problemów z ogrzewaniem w gotowej piwnicy jest kominek. Jest energooszczędny, łatwy w instalacji i daje możliwość nadania piwnicy charakteru. Możesz wybrać niewentylowane kominki elektryczne, które są zielone i oferują źródło ciepła o zerowej emisji. Lub możesz wybrać tradycyjne modele opalane drewnem lub kominki gazowe. Zainstalowanie kominka na gaz drzewny wymaga specjalisty, który może zająć się rurami odpowietrzającymi i instalacjami gazowymi. Upewnij się, że przestrzegasz zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego w swoim mieście.pp Kominek z otwartym paleniskiem i kominkiem z niestandardowym kominkiem wymaga kamieniarki, co powoduje, że projekt remontowy jest drogi.

Gdy z kolei chcesz kupić grzejniki, będziesz mieć naprawdę wiele opcji do wyboru. Możesz wybrać przewodowe grzejniki lub przenośne grzejniki, aby rozwiązać problem z ogrzewaniem w piwnicy. Wybór właściwego grzejnika piwnicznego zależy od celu wykorzystania obszaru. Jeśli zamierzasz korzystać z piwnicy tylko przez kilka dni, najlepiej wybrać przenośne grzejniki elektryczne, ceramiczne lub na podczerwień. Aby przekształcić piwnicę w „pomieszczenie rekreacyjne”, możesz zdecydować się na bardziej trwałe opcje, takie jak grzejniki listwy przypodłogowej, które można zainstalować na poziomie podłogi bez potrzeby dodatkowego prowadzenia kanałów.

Jeśli w piwnicy znajduje się pracujący komin, należy spalić drewno piec jest również opcją, którą możesz rozważyć. Zapach płonącego drewna doda estetyczny urok piwnicy.

Instalacja promiennikowego systemu grzewczego w piwnicy to również dobry pomysł. Radiantowe systemy grzewcze (hydrauliczne i elektryczne) oferują znaczne korzyści w porównaniu z innymi formami wytwarzania ciepła. Starożytna technika ogrzewania podłogi obiecuje zieloną energię, a nawet rozkład ciepła. Instalacja rur PEX (usieciowanego polietylenu) w podłodze zapewnia ekonomiczne ogrzewanie w porównaniu z konwekcyjnymi systemami ogrzewania z wymuszonym obiegiem powietrza. Jeśli zamierzasz wykorzystać piwnicę jako lokal do wynajęcia, siłownię, biuro domowe itp., Będzie to wymagało stałego źródła ciepła. Warto też zatrudnić licencjonowanego specjalistę, który zainstaluje radiacyjny system grzewczy w niedokończonej piwnicy.

Instalując nowy radiacyjny system grzewczy, system hydrauliczny jest droższy niż elektryczny. Jednak koszt eksploatacji hydraulicznego ogrzewania promiennikowego jest niski, jeśli masz już kocioł.

Ogrzewanie piwnicy w zimie – Jak wybrać odpowiednią opcję

Wybieranie różnych pomysłów na ogrzewanie piwnic i znalezienie najlepszej kombinacji dla twojego domu może wydawać się trudnym zadaniem. Każda piwnica jest inna, podobnie jak potrzeby grzewcze. To, co działa dla twojego sąsiada, może nie działać dla ciebie. Konieczne jest więc skorzystanie z pomocy doświadczonego wykonawcy remontu piwnicy, który może udzielić ci dokładnych i cennych informacji. Poświęć trochę czasu na przemyślenie swoich wymagań i przyszłego użytkowania piwnicy. Następnie omów swoje wymagania z ekspertem i daj mu znać swój budżet, aby zaoferować najlepsze rozwiązanie.