Jeśli mieszkasz w ciepłym klimacie lub gdziekolwiek, gdzie latem jest bardzo gorąco, posiadanie miejsca do pływania może uczynić pogodę bardziej znośną i przyjemną. Jak zapewne wiesz, baseny naziemne są drogie w instalacji i utrzymaniu . Baseny naziemne są jednak niedrogą alternatywą . Są również znacznie łatwiejsze w konfiguracji i mogą być równie zabawne, jak ich odpowiedniki naziemne.

Niezależnie od tego, czy szukasz niedrogiego rozwiązania umożliwiającego ochłodzenie, czy też chcesz wypróbować basen, zanim zdecydujesz się wykopać stałą dziurę w swoim podwórku , zapewniamy Ci ochronę. Zebraliśmy najlepsze baseny naziemne dostępne obecnie na rynku, w tym gotowe do słonej wody, prostokątne, okrągłe, owalne, wsparte na stali i nadmuchiwane. Zanurzmy się.

Jaki basen do ogrodu?

Najlepszy ogólnie: zestaw basenowy Intex Ultra XTR z pompą z filtrem piaskowym

W przypadku opcji nad ziemią, która świeci ponad resztą, zalecamy zestaw basenowy Intex Ultra XTR. Oprócz samego basenu jest wyposażony w pompę z filtrem piaskowym, drabinę z antypoślizgowymi stopniami, ściereczkę do gruntowania i pokrowiec z wygodnym sznurkiem. Wydajna pompa filtrująca ma natężenie przepływu 2100 galonów na godzinę oraz wbudowany zegar z zaprogramowanymi cyklami.

Niezawodna rama wykonana jest ze stali ocynkowanej i łączy się z precyzyjnie zaprojektowanym systemem blokowania, co zwiększa ogólną stabilność i trwałość produktu. Dzięki ochronnej powłoce proszkowej na ścianach wewnętrznych i zewnętrznych ten basen jest również odporny na rdzę. Okrągły Intex Ultra XTR ma 48 cali wysokości i 192 cale (16 stóp) średnicy. Zawiera ponad 5000 galonów wody i jest gotowy do napełnienia w ciągu 45 minut.

Najlepszy budżet: zestaw basenowy z okrągłą ramą naziemną Bestway Steel Pro

Osoby z ograniczonym budżetem powinny rozważyć Bestway Steel Pro (model 56680). Ten okrągły zestaw naziemny składa się z basenu o długości 12 stóp (w tym ramy i wyściółki), pompy filtrującej i wkładu filtrującego. Pompa ma przepływ 330 galonów na godzinę, a basen ma pojemność 710 galonów.

Ten basen naziemny jest wykonany z trwałego, odpornego na rozdarcia materiału PVC z trójwarstwową taśmą nośną i mocną stalową ramą. W porównaniu z droższymi basenami wzmocnionymi stalą jest równie stabilny i znacznie łatwiejszy w konfiguracji. Ponadto filtr ma wbudowany dozownik chemikaliów, co oznacza, że ​​nie musisz używać swobodnie pływającego środka do czyszczenia basenu.

Najlepszy prostokątny: zestaw prostokątnych basenów Intex Ultra XTR

Prostokątny basen Intex Ultra Frame ma 52 cale głębokości i jest dostępny w różnych rozmiarach. Możesz uzyskać 216 x 108 cali (18 x 9 stóp), 288 x 144 cali (24 x 12 stóp) lub 384 x 192 cali (32 x 16 stóp). Zestaw zawiera pompę filtrującą, antypoślizgową drabinkę, szmatkę do gruntowania i osłonę na zanieczyszczenia.

Podobnie jak wszystkie baseny naziemne Intex, możesz liczyć na wysokiej jakości rozwiązania techniczne, trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Odporna na przebicie, trójwarstwowa wyściółka zapewnia zatrzymywanie wody, a malowane proszkowo stalowe ramy wzmacniają ściany. Dzięki podwójnemu zasysaniu ten basen skutecznie cyrkuluje wodę, jednocześnie utrzymując ją w czystości i czystości tak długo, jak to możliwe.

Basen owalny RTL Signature Factory

Nowoczesne baseny naziemne nie są już takie, jak kiedyś. Możesz znaleźć mnóstwo opcji, które bardziej skłaniają się ku high-endowi, jak Signature RTL firmy The Pool Factory. Ten masywny owalny basen jest głęboki na 54 cale, szeroki na 216 cali (18 stóp), długi na 480 cali (40) i może pomieścić aż 17 000 galonów wody. Nie trzeba dodawać, że jest tak samo duży – jeśli nie większy – niż wiele modeli naziemnych.

Słupki i nakładki na stopy z żywicy sprawiają, że jest super trwały i mocny, a zewnętrzna stalowa ściana ma specjalną powłokę, która zapobiega korozji i uszkodzeniom spowodowanym warunkami atmosferycznymi. Możesz umieścić go całkowicie nad ziemią lub na głębokość 27 cali w ziemię. A co najważniejsze, jest objęty prawie niespotykaną 60-letnią gwarancją producenta .

Najlepszy nadmuchiwany: Summer Waves Quick Set Nadmuchiwany basen naziemny z pompą filtrującą

Jeśli interesuje Cię opcja dmuchania, która jest nieco większa i solidniejsza niż typowy basen dla dzieci, polecamy zestaw Summer Waves Quick Set. Ten okrągły basen ma średnicę 96 cali (8 stóp). Ma 30 cali głębokości i może pomieścić ponad 600 galonów wody. Zaprojektowany specjalnie do superszybkiej instalacji, możesz go ustawić w kilka minut. W przeciwieństwie do większości nadmuchiwanych basenów jest wyposażony w pompę filtrującą.

Najlepsza woda morska: Prostokątny zestaw basenowy Intex Ultra XTR z pompą z filtrem piaskowym i systemem słonej wody

Baseny ze słoną wodą mają chwilę i nie są zarezerwowane tylko dla modeli naziemnych. Najlepszą opcją naziemną jest zestaw prostokątny Intex Ultra XTR z systemem słonej wody. Musisz kupić własną sól, którą dodasz do systemu słonej wody, aby osiągnąć idealny poziom zasolenia.

Ten spory basen ma 52 cale głębokości i wymiary 384 cale (32 stopy) x 192 cale (16 stóp). Jest idealny do pływania, pluskania, pływania lub grania w gry. Oprócz systemu słonej wody otrzymasz pompę z filtrem piaskowym, drabinę, ściereczkę do ziemi i przykrycie na basen . Intex zapewnia również tę pulę dwuletnią gwarancją.

Najlepsze ze stalową ramą: basen Coleman Power Steel Swim Vista Series II

Najlepszym basenem naziemnym ze stalową ramą jest Coleman Power Steel Vista Series II. Ma 216 cali (18 stóp) średnicy i 48 cali głębokości i imponującą pojemność 6100 galonów. Ta pula jest bardzo łatwa do skonfigurowania i usunięcia – nie są potrzebne żadne narzędzia. Na zewnątrz znajduje się nadruk z rattanu, a ściany wewnętrzne mają wzór płytek, dzięki czemu jest atrakcyjnym dodatkiem do Twojego podwórka.

Jeśli chodzi o ramę, w ściany są wbudowane wzmocnione iluminatory, a odporna na korozję stal zabezpiecza całość razem. Wykonana z odpornego na przebicie Tritecha, zewnętrzna wyściółka jest również szczególnie mocna.

Czego szukać w basenie ogrodowym?

Rozmiar

Kupując basen naziemny, jednym z najważniejszych czynników jest rozmiar. Chociaż powinno to być oczywiste, musisz upewnić się, że nie tylko pasuje do Twojego podwórka, ale będziesz mieć co najmniej kilka stóp miejsca ze wszystkich stron. Zalecamy kilkukrotne zmierzenie powierzchni zewnętrznej przed zakupem basenu naziemnego. Choć zależy to od modelu, prostokątne i owalne baseny są zwykle największe, o pojemnościach wody do 20000. Jeśli brakuje ci powierzchni, najlepszym rozwiązaniem może być mniejsza okrągła pula.

Rodzaj

Istnieje również kilka różnych typów basenów naziemnych . Masz standardowe baseny, które zazwyczaj mają stalowe ściany lub odporne na rozerwanie ściany z PCV, wsparte na stalowych ramach. Istnieją również nadmuchiwane wersje, które są zwykle wykonane z tego samego materiału PVC, ale bez stalowej ramy. Nadmuchiwane baseny są zwykle najbardziej przenośne i niedrogie. Możesz również otrzymać basen gotowy do słonej wody. Ten typ basenu naziemnego jest wyposażony w system słonej wody (znany również jako urządzenie do chlorowania soli), aby uzyskać odpowiednie zasolenie, chociaż musisz dodać własną sól .

Funkcje

Wiele basenów naziemnych występuje w zestawach, co oznacza, że ​​mają wszystkie niezbędne elementy do ustawienia, użytkowania i konserwacji basenu. Często obejmuje to pompę filtrującą, wykładzinę basenową, ściereczkę gruntową i pokrywę na zanieczyszczenia . Niektóre większe baseny są również wyposażone w antypoślizgowe drabinki. Dodatkowo można znaleźć baseny naziemne z podwójnymi wylotami ssącymi, które ułatwiają czyszczenie. Inne mają wbudowane dozowniki chemikaliów, eliminując potrzebę stosowania swobodnie unoszących się środków czyszczących.

FAQ

Jak zainstalować basen naziemny?

Właściwy sposób montażu basenu naziemnego zależy od jego typu. Jednak podczas zakładania standardowych basenów ze ścianami z PVC i stalowymi ramami należy postępować zgodnie z ogólnym procesem . Po oczyszczeniu terenu i upewnieniu się, że podłoże jest równe, zacznij od ułożenia szmatki i umieszczenia dolnej płyty na górze.

Następnie połącz metalowe szyny z dolną płytą i na obwodzie. Następnie połącz boczne szyny pionowe z dolną częścią ramy. Pamiętaj, aby uważnie przeczytać instrukcje, ponieważ różne metalowe pręty mogą wyglądać podobnie, ale nie będą pasować ani łączyć się prawidłowo, jeśli użyjesz niewłaściwych.

Następnie zainstaluj okładzinę na płycie dolnej i na ścianach. Po zakończeniu basen powinien mieć zrównoważony kształt, a ściany powinny mieć tę samą wysokość.

Jak czyścić basen naziemny?

Ogólnie rzecz biorąc, baseny naziemne można czyścić przy użyciu tych samych narzędzi i metod, co baseny naziemne. Możesz użyć skimmera basenowego, który pobiera wodę z powierzchni basenu i zasysa ją przez filtr. Inną opcją jest wąż basenowy, który łączy się z filtrem lub odkurzaczem basenu i zasysa zanieczyszczenia. Możesz również użyć siatki basenowej, aby ręcznie wyłowić liście, robaki, brud i inne zanieczyszczenia.

Jak opróżnić basen naziemny?

Zacznij od rozwinięcia węża wlotowego pompy, sięgając jak najbliżej środka basenu naziemnego. Następnie skieruj wylot węża w kierunku obszaru, który będzie odprowadzał wodę z basenu bez zalewania Twojej posesji. Następnie podłącz pompę do pobliskiego gniazdka i włącz ją. Pozwól pompie pracować do całkowitego opróżnienia basenu. Może to zająć kilka godzin lub dłużej, w zależności od rozmiaru basenu. Wyłącz pompę i wszystko powinno być ustawione.