Materace dmuchane są niezaprzeczalnie wygodne – zapewniają dodatkową przestrzeń do spania w dowolnym miejscu i nie zajmują dużo miejsca, gdy nie są używane. Chociaż istnieją pewne drobne różnice w cechach między modelami, większość jest wykonana z odpornego na przebicie PVC lub polichlorku winylu. Mimo to materace dmuchane we wszystkich przedziałach cenowych pozostają podatne na wycieki, więc miej to na uwadze.

Materac dmuchany prawdopodobnie nie będzie zakupem „na zawsze”, ale przed zakupem zastanów się, kto będzie korzystał z dmuchanego materaca i jak często. Podwójnie wysoki dmuchany materac, który jest wyższy od ziemi, zwykle 18 cali lub więcej, może być łatwiejszy w obsłudze dla starszych gości lub wygodniejszy dla częstych lub długoterminowych gości . Ale dzieciom lub okazjonalnym gościom, którzy nie mają nic przeciwko przebywaniu blisko ziemi, mogą być w porządku na tańszych, niżej położonych nad ziemią materacach powietrznych.

Tutaj najlepsze materace dmuchane na rynku.

Najlepszy budżet: Podwyższony materac dmuchany do łóżka Intex Deluxe z wbudowaną pompką

Ten dmuchany materac jest niedrogi na początku – dodatkowo ma wbudowaną pompkę i wbudowane „poduszki”, które pozwolą Ci zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy na konieczności zakupu akcesoriów. Z wyprofilowanym systemem nośnym i oddzielnymi belkami, które są każdy składa się z tysięcy włókien poliestrowych, dzięki czemu leży tak samo na plecach, jak w portfelu. Działa również z ręczną pompką (sprzedawaną osobno), więc możesz ją zabrać na następną wyprawę na kemping. Aksamitny top może być zbyt szorstki, aby spać bezpośrednio, ale z pozytywnego punktu widzenia zapewnia wystarczającą przyczepność, aby utrzymać prześcieradło na miejscu.

Najlepszy ogólnie: materac King Koil Queen Air z wbudowaną pompą

Materac dmuchany King Koil nadmuchuje się po przekręceniu pokrętła wbudowanej pompki w zaledwie dwie minuty. Ale nie ma znaczenia, jak szybko dmuchany materac nie jest wygodny – a King Koil też cię tam ma. Materac wyposażony jest w wypełnione powietrzem cewki, które wspierają Twoje ciało, dzięki czemu możesz liczyć na to, że po nocy spędzonej na tym materacu obudzisz się bez bólu pleców.

Uwielbiamy również to, że ma mocne 20 cali wysokości, więc nawet Twoje prześcieradła z głębokimi kieszeniami nie pękną i nie spadną w środku nocy. Sam materac również nie ślizga się i nie ślizga dzięki pełnemu flokowaniu na górze i na dole.

Najlepsza królowa: Produkty SoundAsleep Materac powietrzny z serii Dream z technologią ComfortCoil i wewnętrzną pompą o dużej wydajności

Nie masz dedykowanego pokoju gościnnego ? Nie ma problemu. Seria SoundAsleep Dream mieści się w kompaktowej obudowie w dowolnej szafie. I nie martw się, że Twoi goście poczują się jak po namyśle; ten materac zdobywa najlepsze recenzje pod względem komfortu. Składa się z 40 pojedynczych cewek powietrznych, które tworzą płaską powierzchnię do spania, która zachowuje swój kształt i jędrność, nawet gdy na łóżku są dwie osoby. Mówiąc o, ma do 500 funtów i jest odporny na przebicie i wodoodporny.

Dno SureGrip materaca pomaga mu pozostać na miejscu, nawet gdy spoczywa na nim niespokojny sen, a dzięki lekko uniesionym krawędziom po bokach goście nie spadną z niego. Wbudowana pompa jest o 20% cichsza niż większość innych modeli dzięki opatentowanej konstrukcji, więc ustawienie jej późno w nocy nie obudzi całej okolicy.

Najlepszy podwójny rozmiar: Beautyrest Hi Loft 15in. Podwójny materac dmuchany z pompką

Jeśli chcesz mieć materac dla kolejnego gościa swojego dziecka lub nie masz dużo miejsca, aby pomieścić większy materac dmuchany, nie możesz się pomylić z tym podwójnym wyborem z Beautyrest. Ma pionową konstrukcję belkową do podparcia – ten materac może wytrzymać do 700 funtów. Jego wierzch jest wodoodporny, przydatny, gdy masz młodszych gości lub psy, które uważają, że ich miejsce znajduje się na dowolnym łóżku. Jest wyposażony w zewnętrzną pompkę, a ciśnienie można szybko regulować za pomocą przycisku sterowania jednym dotknięciem. Jest również wyposażony w torbę do przenoszenia i zestaw naprawczy, jeśli kiedykolwiek wycieknie.

Najlepsze z ramą: materac dmuchany Insta-Bed EZ z pompą NeverFlat Ac

Twoi rodzice i inni starsi goście docenią fakt, że ten dmuchany materac jest wyposażony we wbudowaną ramę, dzięki której można go podnieść na wysokość 12,5 cala nad ziemią – co oznacza, że ​​nie będą musieli się męczyć z wchodzeniem do niego i wysiadaniem z niego. Rama rozkłada się automatycznie, gdy nadmuchujesz łóżko za pomocą wbudowanej pompki – zaleca się, aby nadmuchać ją na godzinę, zanim ktokolwiek planuje na niej spać, aby mogło się uspokoić, a następnie dodać lub wypuścić powietrze, aby było dobrze. Jak się pewnie domyślasz, rama sprawia, że ​​kilof jest dość ciężki, dlatego z jednej strony ma kółka – po opróżnieniu i złożeniu z powrotem na miejsce można go łatwo przechowywać w szafie.

Czego szukać w dmuchanym materacu?

Rozmiar

Będziesz chciał dokładnie przemyśleć rozmiar swojego materaca pod kątem jego wymiarów i wysokości. Jeśli Twoje dzieci będą go używać, prawdopodobnie wystarczy bliźniak. Jednak dorośli i pary prawdopodobnie wolą pełny materac lub materac typu queen-size.

Czas użytkowania

Czy Twój materac będzie używany tylko przez kilka nocy, czy ktoś planuje spać na nim przez dłuższy czas? Niektóre materace dmuchane mają tendencję do powolnego opróżniania się po kilku użyciach, podczas gdy inne pozostają napompowane znacznie dłużej, co czyni je lepszą opcją do długotrwałego użytkowania.

Metoda inflacyjna

Większość dzisiejszych materacy powietrznych ma pompki do ich nadmuchiwania, co oszczędza kłopotów związanych z ręcznym wysadzaniem. Jednak sprawdź, czy materac, który rozważasz, musi być podłączony do gniazdka, czy też ma pompkę zasilaną bateryjnie; ta ostatnia jest istotną cechą, jeśli planujesz wynieść go na pustynię.