Szlifierki kątowe to ręczne elektronarzędzia, które w zależności od użytego ostrza lub nasadki mogą szlifować, polerować, polerować, ciąć, ostrzyć i czyścić. Te bardzo wszechstronne narzędzia nadają się do wielu materiałów, w tym do płytek, metalu, kamienia, betonu, cegły i drewna. To sprawia, że ​​są przydatnym dodatkiem do skrzynki narzędziowej każdego majsterkowicza, który pracuje z metalem, planuje montaż płytek, lubi konserwować własny samochód, lubi stolarstwo lub zajmuje się każdym rodzajem projektu, który wymaga wygładzania, cięcia lub ostrzenia różnych materiałów.

Ranking szlifierek kątowych

Najlepszy ogólnie: bezszczotkowy akumulator litowo-jonowy Makita

Jeśli chodzi o najlepiej ocenianą, intuicyjną szlifierkę kątową, która będzie Ci dobrze służyć bez względu na to, jak jej używasz, jedną z najlepszych opcji jest bezszczotkowy akumulator litowo-jonowy Makita 18-wolt LXT 4-1 / 2 cala / 5 cali Cut- Szlifierka kątowa / kątowa. To niedrogie narzędzie jest zasilane baterią (która jest niestety sprzedawana osobno), co oznacza, że ​​nie będzie Cię ograniczać przewód zasilający, ale nadal zapewnia dużą moc i szybkość.

Ta szlifierka kątowa waży zaledwie 5,6 funta i może być używana do szlifowania, cięcia i szlifowania różnych materiałów, takich jak płytki, beton , rury i inne. Fajne jest to, że jest wyposażony w technologię automatycznej zmiany prędkości, która dostosowuje prędkość i moment obrotowy podczas pracy, aby uzyskać optymalną wydajność, niezależnie od tego, nad czym pracujesz. Ponadto bezszczotkowy silnik narzędzia jest sterowany elektronicznie, aby przedłużyć żywotność baterii, nawet o 50 procent dłużej na jednym ładowaniu.

To wysokiej jakości narzędzie jest dobrze wyważone i lekkie, a jednocześnie zapewnia imponującą moc, która jest idealna do wykonywania prawie każdej pracy.

Najlepszy budżet: szlifierka kątowa Metabo 4-1

Możesz z łatwością wydać kilkaset dolarów na wysokiej klasy szlifierkę kątową i wszystkie jej osprzęt, ale jeśli dopiero zaczynasz z tym narzędziem, może być lepiej z opcjami budżetowymi, takimi jak Metabo (dawniej Hitachi) G12SR4 6,2-amperowa szlifierka kątowa 4-1 / 2-calowa.

Ta mocna szlifierka kątowa jest dostarczana z pięcioma tarczami ściernymi oraz walizką do przechowywania . Narzędzie jest kompaktowe i lekkie waży zaledwie 4 funty, co zapewnia doskonałą kontrolę i wszechstronność. Wyjątkowy uchwyt boczny sprawia, że ​​jest wygodny zarówno dla osób prawo-, jak i leworęcznych, a także zapewnia imponującą wytrzymałość na przeciążenia, zwiększając niezawodność i żywotność. Możesz używać tej szlifierki kątowej do różnych metali, takich jak stal, brąz i aluminium, a także do łupków, cegieł i innych.

Najlepszy akumulator: szlifierka litowo-jonowa DEWALT 4-1

Bezprzewodowe szlifierki kątowe są często korzystne, ponieważ są bardziej przenośne i wszechstronne, ponieważ nie ogranicza Cię przewód zasilający. Jeśli chodzi o wysokiej klasy akumulatorową szlifierkę kątową, nie możesz się pomylić ze szlifierką akumulatorową DEWALT 20-V MAX litowo-jonową 4-1 / 2 cala. Jest to lekka, wszechstronna i mocna szlifierka kątowa, której można używać do różnych zastosowań.

Wadą tego produktu jest to, że baterie i ładowarki są sprzedawane osobno, ale na pewno nie będziesz rozczarowany wydajnością tego bezprzewodowego narzędzia. Ta szlifierka jest idealna do szerokiego zakresu zastosowań, w tym do prac budowlanych, konserwacyjnych, a nawet motoryzacyjnych. Wyposażony jest w szybkozmienne zwalnianie tarczy, które umożliwia zmianę tarczy bez użycia narzędzi, a silnik o prędkości obrotowej 8000 obr./min zapewnia całą moc potrzebną do cięcia i szlifowania różnych materiałów.

Najlepsza zmienna prędkość: przewodowa szlifierka kątowa Bosch ze zmienną prędkością obrotową

Większość szlifierek kątowych działa tylko z jedną prędkością, ale jeśli szukasz bardziej wszechstronnego narzędzia, możesz potrzebować szlifierki kątowej o zmiennej prędkości, takiej jak ta firmy Bosch. 5-calowa zasilana przewodowa szlifierka kątowa Bosch 11 A o zmiennej prędkości to wysoko oceniany produkt, który może pracować w zakresie od 2800 do 11500 obr./min, dzięki czemu nadaje się do różnych zastosowań. Przekonasz się, że zmienna prędkość jest bardzo pomocna podczas pracy zarówno w domu, jak iw środowisku zawodowym.

To narzędzie ma również wiele innych funkcji, które zapewniają mu większą moc i większą kontrolę niż inne opcje. Na przykład jest wyposażony w dwupozycyjny uchwyt kontrolujący wibracje dla Twojej wygody, a także ukierunkowany przepływ powietrza, który wydmuchuje kurz z najważniejszych elementów w celu przedłużenia żywotności narzędzia. Dodatkowo ma do dwóch amperów więcej mocy niż poprzednie generacje.

Najlepsze do spawania: Szlifierka kątowa Metabo W9-115 8,5 A 10500 obr./min

Szlifierki kątowe są powszechnie używane w zastosowaniach spawalniczych , ponieważ mogą z łatwością wygładzić szorstkie metalowe powierzchnie. Jeśli szukasz narzędzia pomocnego w projektach spawalniczych, możesz rozważyć szlifierkę kątową Metabo W9-115 8,5 Amp 10500 obr./min.

Ta mocna szlifierka ma o 50 procent większy moment obrotowy, co pozwala na szybką obróbkę powierzchni metalowych, a także o 20 procent wyższą odporność na przeciążenia. Ma mniejszy, ergonomicznie zaprojektowany korpus, który pozwala na wygodny chwyt i został zaprojektowany tak, aby zoptymalizować przepływ powietrza w celu wydłużenia czasu pracy. Podsumowując, jeśli chodzi o spawanie, to narzędzie zachowuje się lepiej niż wiele porównywalnych produktów, a moment obrotowy jest bezkonkurencyjny.

Najlepsze do betonu: szlifierka kątowa DEWALT 4-1

Dzięki odpowiedniej przystawce tarczowej szlifierki kątowe są nawet wystarczająco mocne, aby przecinać beton . Jeśli szukasz narzędzia, które pomoże Ci szlifować lub przecinać ten twardy materiał, możesz zdecydować się na szlifierkę kątową DEWALT DWE402 4-1 / 2-calową 11-amperową z przełącznikiem łopatkowym.

To narzędzie wyróżnia się stosunkiem mocy do rozmiaru, zapewniając 11 000 obrotów na minutę, ale waży tylko około 6 funtów. Posiada rękojeść boczną w dwóch pozycjach zapewniającą wygodny chwyt, a system usuwania kurzu zapobiega przedostawaniu się cząstek do narzędzia i zmniejszaniu jego żywotności.

To szlifierka do wyboru, jeśli chcesz szybko obrabiać powierzchnie betonowe, szlifować podłogi lub z łatwością przecinać chodniki. Ponadto jest zaskakująco przystępny cenowo.

Najlepsze do projektów domowych: szlifierka kątowa Makita 9557PBX1

Jeśli potrzebujesz szlifierki kątowej do realizacji projektów w domu, trudno jest pomylić się z niedrogą szlifierką kątową Makita 9557PBX1 4-1 / 2-calową. Chociaż ma tylko 7,5-amperowy silnik i mały uchwyt lufy, nie przeszkadza mu to w wykonywaniu świetnej pracy w różnych domowych projektach.

Oprócz narzędzia ten zestaw zawiera pięć tarcz szlifierskich oraz metalową walizkę do przechowywania wszystkiego – idealną do domowego warsztatu . Szlifierka kątowa może być używana do różnych zastosowań związanych z cięciem, polerowaniem i szlifowaniem, w tym do cięcia płytek, usuwania rdzy z samochodów, szlifowania betonu i wielu innych.

Czego szukać w szlifierce kątowej

Źródło prądu

Podobnie jak w przypadku wielu elektronarzędzi, szlifierki kątowe są dostępne na dwa podstawowe sposoby: przewodowe i bezprzewodowe. Istnieją również pneumatyczne szlifierki kątowe, ale są one najczęściej używane w profesjonalnych warsztatach samochodowych, a nie przez przeciętnego majsterkowicza.

Przewodowe szlifierki kątowe wymagają, abyś pozostawał w zasięgu gniazdka elektrycznego, ale w zamian zyskujesz większą moc i nie musisz się obawiać, że zabraknie Ci energii przed zakończeniem zadania. Akumulatorowe szlifierki kątowe są bardzo wszechstronne, szczególnie podczas pracy w ciasnych pomieszczeniach, ale istnieje ryzyko, że bateria rozładuje się, zanim skończysz. Możesz jednak rozwiązać ten problem, mając dwie baterie, dzięki czemu jedna może być używana, podczas gdy druga się ładuje.

Rozmiar płyty

Szlifierki kątowe najbardziej preferowane w zestawie do majsterkowania to mniejsze narzędzia, które wymagają tarcz 4-1 / 2 cala lub sporadycznie 5-calowych. Te szlifierki kątowe nie są wyjątkowo ciężkie i są wystarczająco małe – większość ma około 12 cali długości – aby dostać się do małych przestrzeni, a jednocześnie wystarczająco duże, aby mieć moc do wykonywania większości typowych zadań związanych ze szlifowaniem, szlifowaniem lub ostrzeniem w domu, na podwórku lub garaż. W tym zakresie rozmiarów znajdziesz szeroką gamę przewodowych i akumulatorowych szlifierek kątowych.

Szlifierki kątowe, które obsługują tarcze 7-calowe lub 9-calowe, są mocniejsze, ale także cięższe i nie tak łatwe w manewrowaniu w ciasnych przestrzeniach. Prawie wszystkie te narzędzia są zasilane przewodem. Podczas gdy niektórzy majsterkowicze mogą potrzebować tych dużych szlifierek kątowych, szczególnie jeśli wykonują wiele napraw samochodowych lub dużych projektów przebudowy, częściej profesjonaliści, którzy potrzebują maksymalnego rozmiaru i mocy, wybierają te narzędzia do cięcia betonu, stali lub podobne bardzo twarde materiały.

Prędkość

Prędkość wirującej tarczy szlifierki kątowej jest mierzona w obrotach na minutę (obr / min). Należy pamiętać, że prędkości podane przez producentów są zwykle maksymalnymi prędkościami osiąganymi przez narzędzie, gdy nie jest ono „obciążone”, tj. Podczas aktywnego szlifowania lub szlifowania. Pamiętaj też, że im większa prędkość, tym gorętsza staje się płyta. Nigdy nie uruchamiaj dysku z prędkością wyższą niż określone dla tego dysku maksimum, ponieważ dysk może się rozbić, powodując poważne obrażenia.

Mniejsze szlifierki kątowe generalnie mają maksymalne obroty w zakresie od 5000 do 11 000 obr / min, a wiele z nich ma zmienną regulację prędkości, dzięki czemu można dostosować prędkość do swoich potrzeb. Większe szlifierki kątowe mają zwykle niższe prędkości maksymalne, często w zakresie od 5000 do 8000 obr./min.