Wizytówką każdego brodacza jest zadbana, perfekcyjnie przycięta broda. Jeżeli jesteś brodaczem, w Twojej kosmetyczce powinny znaleźć się akcesoria, które pomogą Ci w codziennej pielęgnacji zarostu. Akcesoria dla brodaczy można dzisiaj kupić w Polsce bez najmniejszych problemów, w swojej ofercie mają je zarówno stacjonarne, jak i internetowe sklepy barberskie. W większości z nich kupisz nie tylko wysokiej jakości akcesoria do pielęgnacji brody, ale także niezbędne kosmetyki. Dzięki nim pielęgnacja brody stanie się prawdziwą przyjemnością.

Akcesoria dla brodaczy – jakie są niezbędne?

Lista akcesoriów, które powinny znaleźć się w kosmetyczce każdego brodacza nie jest zbyt długa. Znajdują się na niej:

  • szczotka do brody;
  • kartacz;
  • grzebień do brody;
  • nożyczki do brody i wąsów.

Zarówno szczotka, jak i kartacz to akcesoria dla brodaczy, których rola jest bardzo do siebie podobna. Służą one do usuwania z brody zanieczyszczeń, takich jak na przykład resztki jedzenia i kosmetyków, pobudzają również krążenie i stymulują wzrost włosa. Grzebień również służy do usuwania różnych zanieczyszczeń, ułatwia też stylizację zarostu. W odróżnieniu jednak od szczotki i kartacza zajmuje mniej miejsca, przyda Ci się więc podczas podróży. Na zakup grzebienia powinieneś zdecydować się także wtedy, gdy stylizacji brody poświęcasz mnóstwo czasu – niezbędne przy tej czynności kosmetyki grzebieniem będzie Ci o wiele wygodniej aplikować. Specjalne nożyczki do brody i wąsów ułatwią Ci podcinanie zarostu.

Jaki kartacz i szczotkę do brody wybrać?

Szczotka i kartacz do brody to akcesoria dla brodaczy różniące się między sobą przede wszystkim stopniem twardości, dzięki czemu możesz je dobrać idealnie do typu swojej cery i zarostu. Wśród nich znajdziesz akcesoria wykonane z naturalnego lub syntetycznego włosia. Te pierwsze są wyprodukowane z włosia dzika, świni lub borsuka. Szczotka i kartacz do brody z syntetycznym włosiem doskonale sprawdzą się, gdy nie korzystasz z produktów pochodzenia zwierzęcego. Wybierając kartacz do brody, musisz zwrócić uwagę również na materiał, z którego został zrobiony jego trzonek. Do wyboru masz modele z trzonkiem drewnianym – możesz zdecydować się na taki z dębowym lub bukowym trzonkiem. W ofercie znajdziesz również kartacze, które mają trzonek wykonany z drewna egzotycznego. Tego typu akcesoria dla brodaczy są ekskluzywne, ale stosunkowo drogie. Jeżeli nie jesteś gotowy na ich zakup przeznaczyć sporej sumy pieniędzy, do wyboru masz tańsze kartacze do brody z trzonkiem z tworzywa sztucznego.