Może się zdarzyć tak, że czasem chcemy bardzo szybko wziąć rozwód. Powodów ku temu, żeby się rozwieść może być bardzo wiele, co jest jak najbardziej zrozumiałe. Jednak musimy mieć na uwadze to, jak szybko taki rozwód możemy w ogóle otrzymać co a to wpływa?

Co wpływa na to, jak szybko otrzymamy rozwód?

Warto zapamiętać, że momentem, w którym możemy powiedzieć, że zaczęliśmy się rozwodzić jest to, kiedy złożymy pozew w sądzie okręgowym. Właśnie ten pierwszy krok jest bardzo ważny, ponieważ może on wpłynąć na to, w jaki sposób i jak szybko przejdzie całą rozprawa. Dlatego warto jest się upewnić, że całość pozwu zostanie dobrze napisana i skutecznie wypunktuje powody, przez które dany rozwód chcemy uzyskać. W celu napisania takiego pozwu warto poradzić się prawnika albo osoby, która zna się na danym temacie. Jeśli w google’u wyszukamy “rozwód Kraków” to na pewno znajdzie się wielu prawników, którzy nam w tym pomogą. Jeśli nasz pozew nie będzie dokładny, to sprawa rozwodowa może trwać o wiele dłużej. Jeśli jednak zależy nam na bardzo szybkim rozwodzie, to bardzo ważne jest, żeby obie strony się na to zgodziły. Jeśli jest tak, że mąż i żona zgadzają się na to, że rozwód jest jedynym rozwiązaniem, to w maksymalnie dwóch rozprawach sprawa się zakończy. Jeśli jednak jedna strona nie będzie chciała uzyskać rozwodu, to sprawa będzie ciągnąć się o wiele dłużej. W takim wypadku musimy dokładnie ustalić powód, dla którego chcemy, żeby dany zawód odszedł do skutku. Jeśli sprawa wygląda w taki sposób, to bardzo ważne jest, żeby nasz prawnik był kimś, kto naprawdę zna się na tym co robi. Częstym problemem, który pojawia się między innymi podczas rozwodu jest to, co zrobić z dziećmi, co może często prowadzić do ciężkich sytuacji, a nawet zaniechania rozwodu.

Jakie mogą być powody do rozwodu?

Jeśli chcemy wziąć rozwód, to musimy mieć ku temu sensowne powody. Przesłanką ku rozwodowi może być to, że podczas małżeństwa nastąpił całkowity rozpad pożycia. Innym problemem i powodem, który może doprowadzić do zaakceptowania rozwodu są problemy z alkoholem, hazardem albo przemoc fizyczna. Jeśli jednak obie strony godzą się na rozwód, to powodem może być niezgodność charakteru, co bardzo często wykorzystywane jest podczas rozpraw rozwodowych. Musimy jednak pamiętać, że wszystko musi być dokładnie udowodnione, ponieważ inaczej niekoniecznie zostanie to zaakceptowanie przez sąd. Starajmy się więc o to, żeby to co mówimy miało jakieś potwierdzenie, albo żeby nasz partner lub partnerka potwierdzali nasze słowa.