To szczególnie kobiety martwią się najmniejszym defektem odkrytym na swojej twarzy. Zaczerwienienie, wypryski czy oznaki zmęczenia pod oczami – fakt, wyglądają nieestetycznie. Są jednak świetne sposoby, dzięki którym każda niedoskonałość zostanie dobrze zatuszowana.

Puder – dobry prawie na wszystko!

Pudry są różne. Sypkie, w kamieniu, w płynie…a każdy z nich ma szerokie grono wielbicielek. Istnieje spora grupa tych kosmetyków, dlatego nie ma problemu z doborem odpowiedniego. Dużym zainteresowaniem cieszą się np. pudry mineralne o naturalnym składzie. Utrzymują się długo i nie obciążają skóry. Charakteryzują się również tym, że doskonale kryją niedoskonałości cery. Można więc używać ich zamiast płynnych podkładów.

Bardzo często stosowane są też pudry w kamieniu. Tego typu kosmetyki służą jednak tylko do poprawiania makijażu. Dlatego też za ich pomocą można tuszować niedoskonałości cery kilka razy dziennie. Należy nakładać je oszczędnie, aby nie stworzyć efektu maski. Trochę inaczej wygląda sytuacja w przypadku pudru sypkiego. Jego zadanie polega na udoskonalaniu makijażu i przedłużeniu jego żywotności. Przede wszystkim powinny stosować go kobiety o cerze tłustej. Kosmetyk ten matuje i likwiduje efekt połysku.

Fluid – chyba najczęściej stosowany kosmetyk do makijażu!

Bez fluidu ani rusz! Tak bynajmniej mogą powiedzieć kobiety, które nie wyobrażają sobie makijażu bez fluidu. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim nakłada się go na twarz bez problemu. Świetnie tuszuje niedoskonałości cery, a nawet koryguje kształt twarzy. Na półkach w drogerii można spotkać mnóstwo odmian fluidów o różnej tonacji barwnej. Fluid to bardzo dobra baza dla kolejnych kosmetyków, chociaż kobiety często poprzestają tylko na nim. Ważne jest to, aby wybrać dobrej jakości-produkt. Powinien dobrze się rozprowadzać, nie tworzyć efektu maski i oczywiście tuszować mankamenty cery. Skóra musi oddychać i być gotowa na przyjęcie pudru czy innych kosmetyków do twarzy. Jeśli kupimy złej jakości fluid, wtedy cały makijaż będzie po prostu nieudany.

Warto wybierać dermokosmetyki, które nie tylko tuszują niedoskonałości, ale też dbają o cerę! Mogą to być kremy koloryzujące bądź ww. preparaty, takie jak fluidy czy pudry. Jest kilka firm specjalizujących się w produkcji dermokosmetyków, np.: la roche posay, dermika czy dermedic. Dlatego nie ma żadnego problemu w dopasowaniu do swojej cery. Przeznaczone są szczególnie dla osób z cerą problemową, np. naczyniową i wrażliwą. Takie preparaty zawierają w sobie sporo składników m.in. odżywczych witamin minerałów. Intensywnie nawilżają, regenerują, odświeżają i eliminują zaczerwienienia. Niektóre z nich wykazują kompleksowe działanie, a inne mają ograniczone działanie. Tak czy inaczej, dermokosmetyki to unikalne połączenie pielęgnacji i leczenia.

Korzystanie z oferty jednej firmy kosmetycznej to dobre rozwiązanie. Wtedy działanie preparatów jest zazwyczaj efektywniejsze. Niedoskonałości cery powinny być nie tylko tuszowane, ale ważna jest również codzienna troska o skórę. Często mankamenty pojawiają się wtedy, gdy używane kosmetyki są wątpliwej jakości.