Inżynier chemik to jeden z inżynierów posiadających wiedzę z zakresu inżynierii chemicznej. Jest odpowiedzialny za pracę głównie jako część przemysłu chemicznego w zakresie przetwarzania niezbędnych surowców na wiele produktów, planów i projektów oraz podejmowania decyzji dotyczących działania różnych instalacji i urządzeń. Innymi słowy, możemy powiedzieć, że inżynierowie chemicy stosują różne zasady chemii, fizyki, biologii, a nawet matematyki do rozwiązywania problemów związanych z produkcją lub wykorzystaniem chemikaliów, leków, paliwa, żywności i kilku innych produktów. Niektórzy uznani na kartach historii inżynierowie chemicy do dziś słyną z wyjątkowego wkładu i pracy w branży. Przewiń w dół, aby dowiedzieć się o niektórych słynnych inżynierach chemii na świecie.

George Edward Davis

Lista nie może zaczynać się bez jego nazwiska. Był znany jako ojciec inżynierii chemicznej. Urodził się 27 lipca 1850 roku. W 1872 roku rozpoczął pracę jako menadżer w Lichfield Chemical Company, gdzie jego siła innowacji osiągnęła szczyt. Jedna z jego kluczowych prac dotyczyła wykonania najwyższego w tamtym czasie komina o wysokości 200 stóp w Wielkiej Brytanii. Wygłosił kilka znakomitych 12 wykładów na temat „Inżynierii chemicznej” na Uniwersytecie w Manchesterze w Instytucie Nauki i Technologii. Wykładowcy ci są nadal uważani za odskocznię do tematu inżynierii chemicznej i wyjaśniają, o co chodzi w tym temacie. A Handbook of Chemical Engineering, tom I i II ”, jest jego autorem.

John. H Perry

Perry był jak podręcznik dla studentów inżynierii chemicznej napisany przez Johna. To ukształtowało przyszłość wielu inżynierów chemików w ciągu ostatnich 70 lat. John był z zawodu fizykiem i inżynierem chemii. Zasłynął pracą rozwojową nad ulepszonymi katalizatorami do produkcji kwasu siarkowego.

Margaret Hutchinson Rousseau

Masowa produkcja penicyliny uważana jest za jeden z kluczowych momentów na kartach historii; nie tylko dlatego, że uratował kilka miliardów istnień ludzkich, ale także z powodu pracy inżynierii chemicznej, która się z tym wiąże. Margaret Hutchinson Rousseau jest pierwszą kobietą, która otrzymała tytuł doktora inżynierii chemicznej na MIT. To ona także zaprojektowała pierwszą komercyjną fabrykę penicyliny. Opracowała złożony proces przeprowadzania fermentacji w głębokim zbiorniku, aby umożliwić produkcję dużych ilości penicyliny.

Robert Samuel Langer, Jr

Robert Langer jest uważany za ojca Inżynierii Tkankowej. Jest jednym z inżynierów chemików, którzy mają ponad 1100 wydanych i oczekujących patentów. Wniósł znaczący wkład w dziedzinie medycyny i biotechnologii, dał początek nowym technologiom, a wśród nich znaczące są systemy dostarczania leków.

Thomas H. Chilton

Chilton i Allan P. Colburn są znanymi ojcami nowoczesnych praktyk inżynierii chemicznej. To on opracował analogię Chiltona-Colburna.