Piękne usta to jeden z atrybutów kobiecości. Nie trzeba poddawać się operacjom plastycznym, aby cieszyć się pięknym uśmiechem. Pełne i ponętne usta można uzyskać dzięki stosowaniu odpowiednich kosmetyków, których skład oparty jest między innymi o kwas hialuronowy, czyli organiczny związek, występujący naturalnie w ludzkim organizmie.

Działanie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to związek, którego z wiekiem organizm produkuje coraz mniej. Ma to wpływ na pogorszenie się stanu skóry. Młoda skóra jest jędrna i elastyczna, dzięki właściwościom kwasu hialuronowego, który:

– odpowiada za sprężystość skóry

– wiąże wodę

– wypełnia bruzdy

– gwarantuje odpowiednie nawilżenie

Mniejsza produkcja kwasu wpływa na powstawanie zmarszczek, zmniejszenie sprężystości skóry oraz jej nadmierne wysuszenie. Ze względu na swoje właściwości, kwas hialuronowy wykorzystywany jest przez producentów kosmetyków, do tworzenia preparatów, których zadaniem jest poprawa wyglądu skóry. Medycyna estetyczna również chętnie sięga po kwas hialuronowy, który używany jest jako zamiennik operacji plastycznych. W przypadku pielęgnacji ust, również poleca się stosowanie preparatów zawierających ten organiczny związek chemiczny, który nie tylko nawilża, ale potrafi też zwiększyć objętość ust.

Sposoby na pełne i duże usta

Chcąc mieć zdrowe, gładkie i pełne usta należy przede wszystkim zadbać o ich właściwą pielęgnację. Warto zacząć od zastosowania peelingu, który usunie suche i spękane skórki, przygotowując usta do dalszej pielęgnacji. Kolejnym krokiem jest zastosowanie kosmetyków, które zagwarantują odpowiednie nawilżenie, a zawarte w nich składniki, takie jak kwas hialuronowy oraz lipidy, powiększą usta i zapewnią im piękny i zdrowy wygląd. Do tego typu preparatów można zaliczyć serum Fillderma Lips, Lips Up czy Oh My Lips. Przy pielęgnacji ust warto też pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Na powiększenie ust można też zastosować ćwiczenia warg, takie jak robienie tzw. dzióbka lub rybki. Krążenie w wargach można też pobudzić przygryzając je lub zasysając usta. Odpowiedni makijaż, zrobiony przy użyciu konturówki, bronzera oraz rozjaśniacza również pozwoli cieszyć się pełnymi i pięknymi ustami.